خرید انواع دسته،سبد و باکس گل با ارسال فوری

معنی گل ها – هر گل چه پیامی دارد

سمبل ‌گرایی گل‌ها و اهمیت مفهوم گل ها از آسیا و خاورمیانه نشأت گرفته است. در این مناطق گل‌های مشخصی مانند نیلوفر، مقدس تلقی می‌شده است.
این رویکرد در اثر‌های هنری به‌ جا مانده از آن دوران نیز، منعکس شده است.
مثلا در رابطه با نماد گل ها استفاده از بامبو در هنر چینی نشان‌ دهنده‌ طول‌ عمر و ابدیت است.
معنی گل ها نیز متفاوت است، با ما همراه باشید تا هنگام خرید گلها مناسب ترین گل را انتخاب کنید.

اگر هنوز با گلهای شاخه بریده آشنایی ندارید مطلب اسم انواع گل طبیعی شاخه بریده با عکس را مطالعه نمایید.

زبان و پیام گلها

زبان گل‌ها در اوایل قرن هجدهم میلادی توسط ماری ورتلی (Mary Wortley) که همسرش سفیر ترکیه بود، وارد انگلستان شد.
به نحوی که تا دوره‌ ویکتوریا، تقریبا هر گلی یک معنی مخصوص به خود را پیدا کرده بود و هر نماد گل ها برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.
به عنوان مثال دسته ‌گل ممکن بود شامل گل‌‌های بابونه باشد که منظور یک زن از ارسال دسته گل بابونه می‌توانست «صبر داشتن» بوده باشد.

قطعا با دانستن پیام و معنی گل ها می‌توانید راحت‌تر و با دقت بیشتری گل‌های دلخواه تان را انتخاب کنید و  پیام خود را به طرف مقابلتان ارسال کنید.

با شناخت نماد گل ها و معنی گل ها برای تاثیر گذاری بیشتر می توانید از میان نمونه متن کارت پستال های تهیه شده یکی را انتخاب کنید و همراه گل های خود هدیه دهید..

مفهوم گل های طبیعی به ترتیب حروف الفبا

آفتابگردان

گل آفتابگردان


این گل نماد زندگی طولانی و شاد، احترام و افتخار به شخص مقابل و نشان وفاداری نسبت به معشوق است. به همین دلیل آفتابگردان انتخاب مناسبی برای گل مراسم سالگرد ازدواج، جشن تولد و عروسی است و می توانید آن را در کنار گل های دیگر در یک دسته گل استفاده کنید.


مشاهده گل‌های آفتابگردان◄


آلاله

گل آلسترومریا

این گل زیبا در رنگ های زیادی وجود دارد و مهم ترین پیام آن شادی و نیت خیر است. همچنین رنگ زرد آن به معنی گل آلاله شروع دوباره و دوستی است. اگر می خواهید شخص مقابل تان از نیت خوبتان باخبر شود، دسته گلی از آلاله برای او بفرستید.


آلسترومریا

گل آلسترومریا

نماد ثروت، خوشبختی، شانس و دوستی است. رنگ صورتی و قرمزآن نشان گرمی و ابراز محبت نسبت به گیرنده ی گل است و رنگ نارنجی آن به معنای سخت کوشی در راه رسیدن به هدف است. ترکیب آلسترومریای زرد و سفید نشان دهنده ی اهمیت و نگرانی شما نسبت به یک بیمار است.

مشاهده گل‌های آلسترومریا◄


آماریلیس

گل آماریلیس

این گل به طور کلی نماد اعتماد به نفس، قدرت و زیبایی است. رنگ قرمز آن نماد عشق و احساسات قوی و رنگ نارنجی نشان سلامتی و شادی است. ‌آماریلیس سفید هدیه ی مناسبی برای خانم هاست چون مفهوم زنانگی و پاکی را با خودش دارد.

همچنین از رنگ صورتی آن می توانید برای نشان دادن محبت به همه ی آدم ها بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت شان استفاده کنید.


آنتوریوم

گل آنتوریوم

با گل های قلبی شکلش نماد مهمان نوازی، شادی و فراوانی است. رنگ سفید نشان دهنده ی پاکی و بی گناهی، رنگ قرمز نشان دهنده ی عشق و علاقه و رنگ صورتی نشان دهنده ی عشق مادرانه و اشتیاق است. مفهوم گل های آنتوریم به گونه ای است که می توانید از این گل در میهمانی هایتان و برای تبریک در موقعیت های ارتقای شغلی و فارغ التحصیلی استفاده کنید.


آنمون

گل آنمون

مهم ترین پیام آنمون،‌ شکوفایی و پیش بینی مثبت برای آینده است چون این گل در هنگام شب بسته و صبح دوباره باز می شود. پس برای کسی که در شرف ازدواج است یا به تازگی دارای فرزندی شده است، این گل انتخاب خوبی است. همچنین آنمون سفید نماد پاکی و یادبود درگذشتگان و آنمون قرمز و صورتی نماد عشق فراموش شده است.


ادریسی (هورتانسیا)

گل آدریسی

این گل زیبا با رنگ های متفاوتش، پیام های خاصی با خود دارد. ادریسی بنفش نماد ثروت و فراوانی است، ادریسی صورتی  انتخاب مناسبی برای دسته گل ازدواج و نشان دادن احساسات قلبی به طرف مقابل است و ادریسی آبی برای رد کردن درخواست ازدواج استفاده می شود و همچنین نماد پشیمانی و درخواست بخشش است.


ارکیده

ارکیده

تمام رنگ های ارکیده نماد عشق و زیبایی اند اما هر رنگ آن معنای خاصی هم دارد. ارکیده ی قرمز نماد عشق، ارکیده ی سفید نشان فروتنی، ارکیده ی بنفش نماد تحسین، احترام و وفاداری و ارکیده ی زرد نماد شادی و شروع دوباره است.

پس اگر به دنبال آشتی و از سرگرفتن رابطه تان هستید، می توانید از ترکیب ارکیده ی زرد و قرمز در میان گل هایتان استفاده کنید. 

گلفروشی آنلاین تهران

استاتیس (زنبوری)

استاتیس

این گل به طور کلی نماد خاطرات، یادبود و موفقیت است و در کنار گل های دیگر به عنوان مکمل استفاده می شود. پیامی که این گل به همراه دارد، با توجه به مناسبت و دیگر گل های استفاده شده، متقاوت خواهد بود.

می توانید از استاتیس در دسته گل های جشن تولد، میهمانی های دوستانه یا مراسم فارغ التحصیلی استفاده کنید.


استرلیتزیا (پرنده ی بهشتی)

گل پرنده بهشتی

معنی گل های استرلیتزیا شادی و وفاداری است و دو رنگ متضاد این گل پیام اشتیاق و انرژی را به همراه دارد. می توانید از این گل برای ابراز هیجان و داشتن آرزوهای خوب برای شخص مقابل استفاده کنید.

مشاهده گل‌های پرنده بهشتی◄


پیونی (صد تومنی)

گل پیونی

گل پیونی نماد افتخار، ثروت و عشق رمانتیک است. پیونی صورتی رمانتیک ترین رنگ آن است و برای دسته گل عروس و تزیین میزهای عروسی بسیار مناسب است.

پیونی سفید یا صورتی کم رنگ به معنای شرمندگی و پشیمانی است و رنگ قرمز پررنگ پیام آور افتخار، احترام زیاد و ثروت است.


داوودی

گل داوودی

این گل نماد مثبت بینی، شادی و زندگی طولانی است. رنگ سفید آن نماد وفاداری به معشوق و نماد غم و اندوه در فرهنگ ایرانی، رنگ قرمز نماد عشق و رنگ زرد آن نماد عشق یک طرفه است.


رز

گل رز

از این گل از دیرباز برای ابراز عشق  استفاده شده و هر رنگ آن معنای خاص خودش را دارد؛ گل رز قرمز نماد عشق و احساسات زیاد است؛ رز سفید نماد پاکی و شروع تازه، رز سیاه نماد اندوه، رز زرد نماد دوستی و شروع دوباره و رز صورتی نشان قدردانی و شادی است. غنچه ی رز هم نشان جوانی و زیبایی است.

مشاهده گل‌های رز◄

خرید گل طبیعی

ژربرا

گل ژربرا

این گل نماد شادی، پاکی و مثبت نگری است. می توانید از این گل برای نشان دادن وفاداری تان به شخص مقابل استفاده کنید یا آن را به کسی هدیه کنید که در حال شروع تغییر بزرگی در زندگی اش است. رنگ صورتی این گل نماد تحسین است.


سنبل

گل سنبل

مفهوم گل سنبل بنفش، بخشش و ابراز تاسف است پس اگر اشتباهی کرده اید و قصد ابراز پشیمانی را دارید از سنبل بنفش استفاده کنید. سنبل سفید نماد دوست داشتنی بودن و سنبل زرد نماد حسادت است.


شب بو

گل شب‌بو

نماد گل شب بو، زندگی  طولانی همراه با شادی و رضایت است. شب بوی سفید گل مناسبی برای تزیین مراسم عروسی است. شب بوی بنفش نماد شادی است و می توانید از این گل برای مناسبت های مهم زندگی مانند خرید منزل جدید یا به دنیا آمدن فرزند استفاده کنید.


فریزیا

گل فریزیا

مفهوم گل رنگارنگ و معطر، پاکی و بی گناهی است. یک دسته گل رنگارنگ فریزیا به معنای دوستی و اعتماد است و می توانید آن را به دوستان، همکاران و اعضای خانواده هدیه دهید.


لاله

گل لاله

مفهوم گل های لاله در هر رنگ متفاوت است. لاله قرمز نماد عشق و رنگ صورتی آن نماد درک متقابل است. هم چنین لاله ی بنفش پیام آور قدرت، فراوانی و خوشبختی، لاله زرد نماد شادی و عشق یک طرفه و لاله سفید نماد بخشش است. این گل همیشه پیام آور شادی بوده است.


لیسیانستوس

لیسیانتوس

معنی گل های لیسیانتوس، براز تشکر و قدردانی است. برای دسته گل عروس یا تبریک سالگرد ازدواج می توانید از لیسیانتوس استفاده کنید چون این گل نماد زندگی طولانی دونفر با یکدیگر است.

لیسیانتوس صورتی هدیه ای مناسب برای مادری است که تازه نوزادی را به دنیا آورده است.

لیسیانتوس قرمز نماد عشق و احساسات، لیسیانتوس زرد نماد شادی و انرژی مثبت و رنگ بنفش آن نماد وفاداری و محبت است. اگر شخصی را دوست دارید، حتما در دسته گل خود از لیسیانتوس بنفش استفاده کنید.


لیلیوم

گل لیلیوم

این گل زیبا نماد پاکی، زیبایی و اعتماد است. لیلیوم سفید نماد فروتنی و نجابت، لیلیوم نارنجی نماد افتخار و اشتیاق و لیلیوم زرد نماد خوشنودی، سلامتی و بهبودی است. اگر به مراسم عروسی می روید، در دسته گل خود از گل لیلیوم صورتی استفاده کنید چون  رنگ صورتی آن نماد خوشبختی است.

مشاهده گل‌های لیلیوم ◄


مریم

گل مریم

این گل معطر و زیبا نماد نجابت، پاکی و صداقت در عشق است و اگر آن را به معشوق خود هدیه دهید، به این معناست که به پاکی و نجابت او ایمان دارید.

مشاهده گل‌های مریم ◄


میخک

گل میخک

مفهوم گل میخک پیام آور دوستی، افتخار و زیبایی می باشد و رنگ های مختلف آن معنی متفاوتی دارند. میخک صورتی نماد راستگویی و عشق مادرانه و میخک قرمز نماد عشق و تحسین است. میخک بنفش رر فرهنگ معنی گل ها به معنای غیرقابل پیش بینی بودن است و میخک سفید به معنای خوش شانسی، پاکی و عشق خالص است.

مشاهده گل‌های میخک ◄


نرگس

گل نرگس

این گل در فرهنگ های مختلف تاریخ طولانی داشته است و برای همین می توانیم از آن برای موقعیت های مختلف استفاده کنیم. معنی گل های نرگس تحسین، شجاعت، امید، تولدی دوباره و زندگی طولانی و نماد عشق یک طرفه هم هست.

هم چنین می توانید از این گل برای همدردی یا عذرخواهی استفاده کنید. در افسانه ها می گویند اگر یک شاخه نرگس بخرید، بدشانسی می آورید اما یک دسته گل نرگس با خودش خوش شانسی، شادی و خوشبختی می آورد.

مشاهده گل‌های نرگس ◄


گُل سِتان همیشه برای کمک کردن به شما آماده است! ما می‌توانیم دوست و یا خانواده عزیز شما را با یک دسته گل درخشان و زیبا غافلگیر کنیم. با گل‌هایی زرد و طلایی، یا ده‌ها رز آتشین زیبا! ما شخصیت و ماهیت هر گل را در نظر داریم و متناسب با هر موقعیت خاصی، بهترین گل را پیشنهاد می‌کنیم.

آیا می‌دانستید توجه کردن به پیام مخصوص هر گل، یک هنر قدیمی است؟
 ژاپنی‌ها این هنر را “هاناکوتوبا” نامیده اند. به عنوان یک ایرانی، جالب است بدانید که پادشاه جرج دوم، در قرن هفدهم، این هنر مهم را از ایران به سوئد برده است! فلوراگرافی (به معنی آراستن گل‌ها)، نام انگلیسی این هنر است که از زمان ویکتوریا رایج شده است.

اگرچه با گذشت زمان، این علم شاخه‌های مختلفی پیدا کرده و تقریبا از مسیر اصلی خارج شده است، اما اگر بخواهیم آن را بهتر معنی کنیم، باید بگوییم که فلوراگرافی، استفاده از گل‌ها باتوجه به معانی و نماد آنها برای بیان احساسات درونی است. احتمالا شنیده اید، که مثلا گل رز به معنی ابراز عشق و علاقه است. این بخشی از هنر فلوراگرافی است. این نمادها می‌تواند برگرفته از معنی اسم گل، یا با توجه به شکل ویژه آن باشد.

 اگر شما هم تمایل دارید که از گل‌ها برای انتقال پیام خاصی استفاده کنید، ما این کار را هم برای شما آسان‌تر کرده ایم. دانشنامه معنی اسم گل‌ها را در این صفحه بخوانید، با توجه به معنی نام هر گل، راز نهفته در آن را پیدا کنید و احساسات خود را با هدیه دادن آن به دیگران نشان دهید. علاوه بر این، یک زبان دیگر هم یاد می‌گیرید، زبان زیبای گل‌ها!

حالا که با معنی گل ها و انتخاب بهترین گل برای مناسبت و فرد مورد نظر خود آشنا شدید می توانید از میان گلهای تازه گل فروشی آنلاین گل ستان با متن کارت پستال دلخواهتان هم اکنون گل سفارش دهید

برای سفارش و خرید آنلاین گل های طبیعی و هدیه دادن آنها همراه با یک کارت تبریک با متن دلخواه خودتان از لینک زیر اقدام کنید

خرید گل طبیعی


رزها به معنی عشق‌اند، اما آیا حتما باید در دسته گل‌های عاشقانه حضور داشته باشند؟

این تصور اشتباه است. معمولا هنگامی که اغلب افراد در صدد تهیه کردن دسته گلی برای ابراز عشق خود هستند، گمان می‌کنند که حتما باید رز هم در آن قرار دهند. به ویژه افرادی که برای دسته گل عروس یا گل آرایی مجالس ازدواج خود در تکاپو هستند. اگرچه رزها جلوه‌ای بی‌مانند دارند و می‌توانند هر دسته گلی را عاشقانه‌تر کنند، اما این یک امر ضروری نیست. هیچ ایرادی ندارد اگر دوست دارید از گل‌ها و شکوفه‌های دیگر در هدایای خود استفاده کنید. گل کوکب می‌تواند انفجاری از رنگ‌ها باشد، لاله هم یک انتخاب متفاوت و جسورانه است. هنگامی که می‌خواهید احساسات قلبی خود را بروز دهید، دقیقا همان چیزی را انتخاب کنید که دوست دارید. تمامی این معانی قراردادی هستند، حتی ممکن بود کاکتوس به عنوان نمادی برای عشق تبدیل شود! پس راحت باشید.

چه گل‌هایی برای هدیه دادن به دوستان مناسب‌تر هستند؟

اگرچه تمام گل‌ها زیبا هستند و مفاهیم ارزشمندی را منتقل می‌کنند، اما بعضی از آنها بیشتر از بقیه نمایانگر دوستی هستند.
آلسترومریا، گلی است که شاید بیشتر از همه گلها یادآور دوستی باشد. به همین علت می‌توانید این گل را در بیشتر دسته گل‌ها ببینید. این گل به معنای آینده خوش و موفقیت نیز هست، پس می‌توانید با هدیه دادن آن به دوست خود، به اصطلاح با یک تیر دو نشان بزنید!
رز زرد، نماد رابطه دوستی و شادمانی است. این گل، بیانگر شروع تازه نیز هست. پس اگر مدتی است با دوست خود قهر بوده‌اید و اکنون می‌خواهید رابطه خود را مجدد آغاز کنید، رز زرد انتخاب هوشمندانه‌ای برای شماست. می‌توانید رز زرد را با رز نارنجی در یک دسته گل به کار ببرید، پیام هر دو تقریبا مشابه است.
داوودی به معنای حمایت است، معنایی که در رابطه‌های دوستانه نیز باارزش تلقی می‌شود. با فرستادن گل داوودی برای یک دوست، به او می‌گویید که همیشه کنار او هستید و می‌تواند روی کمک شما حساب کند. زنبق هم یکی دیگر از گل‌های مرتبط به مفهوم رفاقت است.
فرقی نمی‌کند که چه گلی را انتخاب می‌کنید، فراموش نکنید که حتما در یک کارت پستال، پیامی شخصی و زیبا برای دوستتان بنویسید.

چه گلی برای ترحیم و تسلیت استفاده می‌شود؟

علاوه بر زیبایی ظاهری، بسیاری از گل‌ها حامل احساسات و پیام‌های مختلفی همراه خود هستند. این موضوع به ویژه هنگام انتخاب گل مناسب برای از دست دادن عزیزان و عرض تسلیت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. رنگ سفید برای ترحیم مناسب‌تر است. در اینجا چند گل که برای این امر مناسب هستند، ذکر می‌کنیم :
• لیلوم‌:
به عنوان یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای مراسم ترحیم، بیانگر خلوص و پاکی روح فرد متوفی است. لیلوم از جانب شما می‌گوید که عزیز از دست داده را بسیار دوست داشته‌اید و به پاکی روح او ایمان دارید.
• گلایول:
قائم، بلند و جادویی. گلایول نماد استقامت، قوی بودن، سوگواری عمیق و ارادتمندی شماست.
• میخک:
میخک سفید بیانگر عشق خالصانه، بی‌گناهی و معصومیت است. میخک قرمز یادآور تمجید است. نوع صورتی آن نماد یادآوری و فراموش نکردن است.
• داوودی:
در بسیاری از فرهنگ‌های اروپایی، داوودی فقط برای تسلیت و ترحیم استفاده می‌شود، زیرا به عقیده آنها داوودی سمبل مرگ است. اما در بسیاری از کشورها مانند ایران و آمریکا، داوودی سفید یادآور حقیقت است و به عنوان راهی مناسب برای گرامیداشت یک عمر باشکوه شناخته می‌شود.
• رزها:
این گل فوق العاده محبوب، بسته به رنگ خود معانی مختلف را در بر می‌گیرد: رز سفید نشانه احترام، تکریم، پاکی، بی‌گناهی و جوانی است. رز قرمز تداعی‌گر احترام، عشق و شجاعت است. رز صورتی عشق، زیبایی، نجابت و تشخص را بیان می‌کند. رز زرشکی اندوه و غصه را حکایت می‌کند. در نهایت، رز زرد نماد دوستی است.
• ارکیده:
ارکیده صورتی و سفید، از دیرباز برای بیان همدردی استفاده می‌شده است و معمولا عشق ابدی را نیز نشان می‌دهد. ارکیده فالانوپسیس و دندروبیوم، محبوب‌ترین ارکیده‌ها برای بیان همدردی هستند.

بهترین گل‌ها برای جشن فارغ التحصیلی کدام‌اند؟

اگر همسر، پارتنر، دوست یا یکی از اعضای خانواده شما در حال آماده شدن برای جشن فارغ التحصیلی است، هدیه دادن گل‌ها به او یک راه عالی برای بیان تبریک است. به ویژه اگر در کنارشان نیستید و نمی‌توانید حضوری به آنها تبریک بگویید. خوشبختانه گل‌های بسیاری برای این موقعیت مناسب هستند و انتخاب‌ها نامحدود است. اما اگر می‌خواهید انتخاب را کمی ساده کنید، این راهنما برای شما مفید خواهد بود:
• گل‌های درخشان و رنگی:
دسته گل‌های رنگارنگ، برای بیان تبریک و ابراز شادی کاملا ایده‌آل هستند. در این مورد، دیگر نیازی نیست حساسیتی برای وجود گل خاصی به خرج دهید. می‌توانید سبدها یا دسته گل‌های متنوعی را به صورت از پیش آماده شده تهیه کنید.
• ارکیده:
ارکیده‌ها، خاص و جذاب هستند. بزرگترین مزیت این گل آن است که طول عمر آنها معمولا در مقایسه با سایر گل‌ها بیشتر است. این گل می‌تواند هدیه‌ای بی نظیر برای فرد فارغ التحصیل شده باشد. اما باید بدانید که رنگ‌های مختلف آن، مفاهیم مختلفی را بیان می‌کنند: ارکیده بنفش برای فارغ التحصیلی همسر و پارتنر شما مناسب است. این رنگ یعنی شما دستاوردهای او را ستایش می‌کنید و برای آنها ارزش زیادی قائل‌اید. یک ارکیده زرد رنگ، لذت و شروعی تازه را تداعی می‌کند؛ به همین دلیل برای دوستان و افراد خانواده مناسب‌تر است. همچنین می‌توانید برای هر عزیزی که دوستش دارید، ارکیده نارنجی را انتخاب کنید. نارنجی یعنی به او افتخار می‌کنید.
• میخک:
میخک، پیشینه‌ای غنی دارد و هر رنگ آن، حرف خاصی را به گیرنده می‌زند. این گل، گلی عالی برای هدیه دادن به یک دانشجوی فارغ التحصیل شده است، زیرا به طور کلی بیانگر سلامت، عشق و توجه بوده و برای هر موقعیتی مناسب است. یک میخک قرمز نشان می‌دهد که شما زحمات ایشان را درک کرده و به او مفتخر هستید. مثل همیشه، زرد نیز نماد دوستی است.
• لیلیوم:
اولین استفاده‌ها از لیلیوم، به 1580 سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد! این گل زیبا، چهارمین گل محبوب در سراسر دنیاست. گل‌های خیره کننده لیلیوم به معنای صمیمیت و تعلق خاطر هستند و در تمام طول سال نیز شکوفه می‌دهند. به همین علت همیشه می‌توانید آنها را در گل فروشی‌ها ببینید. لیلیوم پروی یا همان آلسترومریا، بیانگر دوستی و از خودگذشتگی است. لیلیوم صورتی نماد آرزوی ثروت و پیشرفت است، چیزهایی که همه بعد از فارغ التحصیلی به دنبال آنها می‌گردند!
• رز:
اگر هنوز مطمئن نیستید که چه گلی را انتخاب کنید، به عضو وفادار گلها، یعنی گل رز اعتماد کنید! رزها با مفاهیمی چون عشق، صمیمیت، زیبایی و همچنین پختگی و شروع فصلی تازه از زندگی در هم آمیخته‌اند. رز قرمز برای پارتنر شما بی‌نظیر است، این گل، گل بین المللی عشق و عاشقی است! اما اگر می‌خواهید برای دوستان یا اعضای خانواده گل بگیرید، رز زرد به خوبی پیام شادمانی و تبریک شما را می‌رساند.

چه گل‌هایی برای تبریک تولد نوزاد مناسب هستند؟

گل‌ها، هدایایی بی‌نظیر برای بیان شادمانی و دلگرمی هستند. عطر خوشایند و زیبایی آنها، لذت و خوشحالی حقیقی را به گیرنده منتقل می‌کند. بخصوص اگر علت گل دادن، تولد نوزاد و تبریک قدم نو رسیده باشد! اشکالی ندارد اگر گل را قبل از تولد نوزاد هم بفرستید، ولی معمولا این کار پس از تولد او انجام می‌شود. می‌توانید گل را به مقصد بیمارستان بفرستید، اما بسیاری ترجیح می‌دهند که آن را به خانه نوزاد بفرستند تا پدر و مادر برای انتقال گلها به خانه، به دردسر نیفتند. حتی می‌توانید یکی دو هفته پس از تولد گل را برای والدین بفرستید. بدین شکل علاوه بر اینکه تبریک گفته‌اید، به آنها نشان داده‌اید که در صورت لزوم دوستانی هستند که می‌توانند روی کمک آنها حساب کنند.
قبل از انتخاب، بهتر است بدانید که نوزاد دختر است یا پسر. دانستن جنسیت به شما کمک می‌کند تا رنگ گل را راحت‌تر انتخاب کنید. اگر پدر و مادر تا روز تولد جنسیت فرزند خود را آشکار نکرده‌اند، می‌توانید از رنگ‌های خنثی بسیار زیبا استفاده کنید.
صورتی، بنفش و رنگ‌های پاستلی همیشه انتخاب خوبی برای تبریک تولد نوزاد دختر هستند. لیلیوم، رز، لاله و میخک گل‌های مناسبی برای این منظور تلقی می‌شوند و خوشبختانه تنوع رنگی بالایی نیز دارند. برای نوزاد پسر، آبی و زرد محبوب‌ترند. فریزیا، دلفینیوم، زنبق و استاتیس همگی انتخاب‌های خوبی برای تبریک میلاد نوزاد پسر هستند.

چه گل‌هایی برای هدیه دادن به مادر مناسب هستند؟

یکی از بهترین و زیباترین هدایا برای تمام مادران، گلها هستند! گل همیشه تحسین برانگیز است. می‌توانید هر گلی را طبق سلیقه مادر خود انتخاب کنید، ما این گلها را پیشنهاد می‌کنیم:
• لاله:
لاله معانی مختلفی دارد، و هر معنی با یک رنگ خاص نمایان می‌شود. بنفش نماد شکوه است، اما لاله قرمز عشق حقیقی را بیان می‌کند. صورتی معمولا برای بیان اهمیت و توجه استفاده می‌شود، در حالی که لاله سفید هم می‌تواند نماد خوشنودی باشد و هم عذرخواهی. اگر از رنگ‌ها بگذریم، تنوع خود لاله‌ها هم بسیار زیاد است. خیلی مهم نیست که چه رنگ و نوعی از لاله را انتخاب می‌کنید، مهم این است که لاله همیشه دنیایی از زیبایی و احساسات مثبت را به همراه می‌آورد.
• ارکیده:
اگر مادر شما عاشق مد و فشن است و با ترندهای روز هماهنگ است، ارکیده با رنگ‌های جذاب و پردرخشش خود می‌تواند هدیه مناسبی برای ایشان باشد. این گل به عنوان یکی از جذاب‌ترین گلهای دنیا شناخته می‌شود و دارای تنوع بالایی در نوع و رنگ است. ارکیده یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی نیز هست! اگر هنوز نمی‌دانید که چه رنگی را انتخاب کنید، صورتی را امتحان کنید. ارکیده صورتی نماد زیبایی، ظرافت، شکوه و زنانگی است.
• میخک:
میخک نیز مانند لاله، رنگ‌های مختلفی دارد. در این بین، میخک صورتی به صورت ویژه بیانگر عشق مادرانه است. میخک سفید، عشق بی‌قید و شرط و خوشبختی را بیان می‌کند. صورتی و سفید برای هدیه دادن به مادر مناسب‌تر هستند. می‌دانید که میخک یکی از مقاوم‌ترین گل‌های شاخه‌ای است، بنابراین هدیه شما تا مدت‌ها باقی خواهد ماند!
• صدتومانی (پیونی):
با رنگ‌های صورتی، سفید، قرمز و حتی گاهی بنفش؛ صدتومانی یک هدیه عالی برای مادرهاست. این گل چیزهای مختلفی را بیان می‌کند: از غرور و آینده درخشان گرفته تا بیان موفقیت در ازدواج. پس اگر می‌خواهید گلی را به مادر خود هدیه دهید که همزمان اشاره‌ای به پدر خانواده نیز داشته باشد، صدتومانی را انتخاب کنید. به علاوه، صدتومانی می‌تواند خیلی بزرگ شود! یعنی یک دسته از غنچه‌های این گل، باز می‌شود و ظاهری کم‌نظیر پیدا می‌کند. ناگفته نماند، عطر آن هم بسیار عالی است.
• رز:
رز کاملا کلاسیک است؛ به همین علت برای مادرهایی که کمی سنتی‌تر هستند بهتر است. رز قرمز را فراموش کنید، زیرا معمولا با عشق و مفاهیمی مشابه درگیر است. برای مادر، به سراغ رز صورتی بروید. این رنگ رز بیانگر تحسین، عشق و قدردانی است. سفید هم مناسب است، چون خلوص را معنا می‌کند. رزهای کرمی هم می‌گویند که شما همیشه به یاد مادر خود هستید.

کدام گل‌ها برای هدیه دادن به پدر ایده‌آل هستند؟

هدیه دادن گل، فقط مختص مادران نیست. اغلب پدرها هم بسیار به گل علاقه‌مند هستند و از آن استقبال می‌کنند. ما که فکر می‌کنیم افراد بسیار کمی در دنیا به گل‌ها علاقه ندارند. به ویژه که گل، هدیه‌ای است که جنسیت گیرنده آن اهمیتی ندارد. معمولا آقایان گل‌های پررنگ و درخشان را بیشتر از رنگ‌های خنثی می‌پسندند؛ رنگ‌هایی مانند قرمز، نارنجی، زرد و بنفش. گل‌هایی همچون لاله، داوودی، بنفشه و آلسترومریا نیز پاسخگوی سلیقه اکثر آقایان هستند. یک دسته گل رنگارنگ و باطراوت می‌تواند راهی عالی برای ابراز علاقه شما به پدرتان باشد:
• گل رز، احترام و تحسین شما را نسبت به پدرتان بیان می‌کند. گل‌هایی که استوار، بلند و قوی هستند، درست مانند پدر! گل‌های گرمسیری نیز می‌توانند خوبی برای هدیه دادن به پدرها باشند. رز قرمز و سفید در سراسر جهان به عنوان گل ویژه‌ی تبریک روز پدر شناخته می‌شود.
• اگر می‌خواهید کمی احساسات بیشتری به خرج دهید، ارکیده سفید را انتخاب کنید. این ارکیده‌ها یکی از زیباترین گلهای دنیا هستند، و به خوبی می‌توانند عشق و توجه شما را بروز دهند.
• گفتیم که آقایان عاشق گل‌های زرد و نارنجی هستند. پس گل آفتابگردان نیز می‌تواند برای پدرها بی‌نظیر باشد.
• یکی از بهترین گل‌ها برای پدرها، داوودی است. داوودی زیبا سمبل مثبت اندیشی و جذابیت است. انتخاب این گل کاملا عاقلانه و تضمین شده است.

ارتباط با گُل‌سِتان از طریق واتساپ