خرید گل و گیاه با تضمین کیفیت و ارسال رایگان

انواع گیاهان و گل های بیرونی و فضای باز

آیا تا به حال همان طور که در خیابان‌ها قدم می‌زنید، به نوع گیاهان کاشته شده در فضای باز توجه کرده‌اید؟ امروزه با توجه به اهمیت داشتن گل و گیاه در خانه، تقریبا اکثر افراد برای خرید گیاهان آپارتمانی اقدام می‌کنند؛ اما کمتر کسی پیدا می‌شود که به فکر نگهداری گل ها و گیاهان بیرونی یا گیاهان فضای باز باشد.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاوه بر دلنشین شدن فضای داخلی خانه با گل‌های زینتی، به گیاهان فضای باز هم علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که با فروشگاه گل و گیاه گل‌سِتان، همراه باشید.

الف ب پ ت ث ج چ ح خ د ذ ر ز ژ س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ک گ ل م ن و ه ی

اسامی گیاهان آپارتمانی به ترتیب حروف الفبا

الف

آسترانتیا
Astrantia

آلیوم
Allium

رنگ گل: زرد، قرمز، بنفش
آبیاری در تابستان 10روز یکبار و در زمستان 20روز یکبار
مناسب برای: نور کامل خورشید

ویژگی: مقاوم دربرابر گوزن‌ها، سمی، خوراکیو دارای گل‌های زیبا
ارتفاع پس از رشد کامل: 30_200 سانتی‌متر

آنجلونیا (میمونی)
Angelonia

استر (ستاره‌ای)
Aster

آزالیا
Azalea

ادریسی
Hydrangea

اسطخودوس
Lavender

اطلسی
Petunia

گل آتشی
Phlox

آفتابگردان
Sunflower

گل آهاری
Zinnia

درخت ارس

juniper

ارتفاع بالغ: 3 الی 4.5 متر

ارتفاع کوتوله: 30 سانتی متر

مناطق مقاومت: 9-4 (بسته به نوع، متفاوت است.)

همه ارس‌ها گیاهانی همیشه سبز با برگ‌های کوچک و ظریف هستند. آن‌ها توت‌هایی به رنگ آبی یا سبز-آبی تولید می‌کنند؛ این توت‌ها بسیار سفت بوده و عطری تازه و باطراوت دارند. 

ارس هالیوود (Hollywood juniper) 3 الی 4.5 متر در نور کامل یا سایه جزئی رشد کرده و شکلی خاص و پیچ دار پیدا می‌کند. این گونه در برابر خشکی مقاوم است، به رسیدگی کمی نیاز دارد و در کل می‌تواند به عنوان یک درختچه مقاوم، جای یک درخت کوچک را برای شما پر کند. ارس هالیوود واکنشی بسیار عالی نسبت به هرس کردن دارد و از مرتب بودن ظاهری خود لذت می‌برد. می‌توانید برای داشتن جلوه زیباتر، آن را نسبت به سایر درخت‌ها و درختچه‌های بزرگ کمی نزدیک‌تر به دیوار بکارید. (مناطق مقاومت 9-5)

ارس صخره‌ای (Skyrocket juniper) به ارتفاعی بین 1.5 الی 3 متر می‌رسد، این درخت بسیار باریک است و برگ‌هایی به رنگ سبز-آبی دارد. ارس صخره‌ای در برابر خشکی مقاوم است و به رسیدگی نیاز ندارد. عده‌ای به این ارس، ارس سر به فلک کشیده نیز می‌گویند! این نام از ظاهر باریک و بلند آن گرفته شده است. (مناطق مقاومت 7-4)

 

 

افرای قرمز ژاپنی

 

ارتفاع بالغ: 4.5 الی 7.5 متر

ارتفاع کوتوله: 60 الی 90 سانتی متر

مناطق مقاومت: 8-5

افرای ژاپنی یک درخت کوچک با سرعت رشد آرام است. ویژگی‌های رشد آن باعث شده تا به گیاهی فوق العاده در فصل زمستان تبدیل شود. تنوع زیادی از این افرا موجود است. برگ‌های زیبا، خاص و ظریف آن افرا را به مرکز توجه در هر باغچه‌ای بدل می‌کند. این برگ‌ها ممکن است تنوع رنگی از سبز تا قرمز تیره داشته باشند، در حالی که بعضی از آنها به رنگ سبز روشن هستند و با نوارهای قرمز رنگ تزئین شده‌اند! افرای ژاپنی را در سایه نسبی و خاکی مرطوب، اسیدی و زه کشی شده بکارید. در فصل تابستان، از افرا در برابر آفتاب سوزان بعدازظهر محافظت کنید. 

 

ارسال گیاه آپارتمانی در کمتر از 3 ساعت

با سفارش گل از گُل‌سِتان، ما در بازه زمانی انتخابی شما، تازه‌ترین گیاهان آپارتمانی را همراه با متن کارت پستال دلخواه شما،درب منزل شما یا آدرس هدیه گیرنده تحویل خواهیم داد.

 

ب

بادکنک
Balloon Flower

بگونیا
Begonia

گل بی صبر
Impatiens

بنفشه دو رگه
Pansy

بو مادران
Yarrow

باپتیزیا
False Indigo

درخت بادام 

ارتفاع بالغ: 3.6 الی 4.5 متر

ارتفاع کوتوله: 1.2 الی 1.5 متر

مناطق مقاومت: 8-4

بادام گلدار، یک درخت کوچک یا درختچه بزرگ است که بین 3.6 الی 4.5 متر رشد کرده و از نظر پهنا نیز گستره متوازنی را تشکیل می‌دهد. اگر به این درخت خوب نگاه کنید، نوک گرد و تاج مانند آن را خواهید دید. شکوفه‌های سفید یا صورتی آن در اوایل بهار ظاهر می‌شوند، تقریبا قبل از جوانه زدن برگ‌ها. بادام را در نور کامل یا سایه جزئی خورشید و خاکی مرطوب، غنی و اسیدی بکارید. اگر قصد دارید با هرس کردن شکل و ظاهری مرتب به آن ببخشید، این کار را دقیقا بعد از گلدهی انجام دهید. هرس کردن معمولا تعداد گل‌ها را در فصل بعدی افزایش می‌دهد.

 

 

پ

پیونی
Peony

درخت پنج انگشت

ارتفاع بالغ: 3 الی 6 متر

ارتفاع کوتوله: 90 الی 120 سانتی متر 

مناطق مقاومت: 9-7

درخت پنج انگشت بین 3 الی 6 متر رشد کرده و گل‌های زیبای بنفش رنگی را در اوایل یا اواسط بهار ایجاد می‌کند. این گل‌های زیبا دارای عطری تند هستند، در حالی که عطر برگ‌ها کمی شبیه به مریم گلی است. در مورد پنج انگشت، هرس کردن به منظور سامان دادن به ظاهر آن امری ضروری به شمار می‌رود. بهترین رشد این درخت در خاکی با زه کشی عالی انجام می‌شود. گل‌ها از جوانه‌های جدید ایجاد می‌شوند، پس در اواخر زمستان هرس کردن ملایم را فراموش نکنید. 

 

 

درخت پاوپاو

 

ارتفاع بالغ: 4.5 الی 9.1  متر

ارتفاع کوتوله: 1.2 الی 2.4 متر 

مناطق مقاومت: 8-5

پاوپاو یک درخت میوه دار با ظاهری گرمسیری است، که در کمال تعجب متعلق به آمریکای شمالی است! شکوفه‌های بنفش رنگ آن در فصل بهار ظاهر می‌شوند و راه را برای رسیدن میوه‌ی سبزرنگ آن باز می‌کنند. این میوه سبزرنگ پس از رسیده شدن به سیاه تغییر رنگ داده و طعم آن نیز شبیه به ترکیبی از موز و گلابی است. برگ‌های پاوپاو در فصل پاییز رنگ طلایی بسیار زیبایی پیدا می‌کنند. به منظور گرده افشانی، حداقل 2 درخت را در کنار هم بکارید. 

ساقه‌هایی را که رشد کافی ندارند هرس کرده و از پاوپاو جدا کنید تا این درختچه زیبا، ظاهری شبیه به درخت پیدا کند. پاوپاو باید در نور کامل تا سایه نسبی و خاکی متخلخل کاشته شود. 

 

 

ت

ترمس
Lupine

تاج الملوک
Columbine

درختچه توری

ارتفاع بالغ: 4.5 الی 9.1 متر

ارتفاع کوتوله: 90 الی 120 سانتی متر

مناطق مقاومت: 10-6

توری یک درختچه بسیار زیباست که می‌تواند مانند یک درخت کوچک نیز ایفای نقش کند. این درختچه از اواسط تا اواخر تابستان به گلدهی می‌پردازد. گل‌های آن به رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز یا بنفش هستند و عموما طول عمر بالایی دارند. کاشتن آن در سایه کامل یا جزئی تعداد شکوفه‌ها را کاهش خواهد داد. برگ‌های توری در فصل پاییز زرد، نارنجی و قرمز می‌شوند و منظره چشم‌نوازی را ایجاد می‌کنند. تنه چوبی آن با شیارهای خاص و هنرمندانه، هر بیننده‌ای را مجذوب خود خواهد کرد. شاخه‌های با رشد کند را طی هرس کردن از توری جدا کنید تا درختچه بیشترین شباهت را با ظاهر یک درخت پیدا کند.  

از نوع Langerstroemia speciosa  دوری کنید، زیرا بسیار بسیار بزرگ است. در جنوب آمریکا بعضی از درختچه‌های توری رشدی باورنکردنی دارند. پس بهتر است توری کوتوله را انتخاب کنید. 

اگر می‌خواهید گونه‌ای از توری را داشته باشید که زیباترین تنه چوبی را به باغچه شما اضافه کند، به دنبال Natchez  بگردید. تنه این نوع توری مخلوطی از قهوه‌ای دارچینی و رنگ کرم است. انواع Apache  یا Choctaw نیز چوبی به رنگ دارچینی و قهوه‌ای تیره دارند. 

 

 

ج

درخت جل

ارتفاع بالغ: 9.1 متر 

ارتفاع کوتوله: 90 الی 120 سانتی متر

مناطق مقاومت: 8-7

جَل یک گیلاس همیشه سبز است؛ برگ‌های این درخت به رنگ سبز تیره هستند و شکوفه‌های سفید آن عطر دلنشینی در فضا ساطع می‌کنند. جل می‌تواند تا بیش از 9 متر نیز رشد کند. گل‌های آن در میانه بهار شکوفه می‌دهند و خود درخت نیز توت‌های سیاهی تولید می‌کند. در مناطق سرد، جل را در نور کامل خورشید و در مناطق گرم، آن را در سایه جزئی بکارید. خاک نیز باید مرطوب و با زه کشی عالی باشد. 

 

چیونانتوس- درخت حاشیه دار چینی

 

ارتفاع بالغ: 3.6 الی 6 متر

مناطق مقاومت: 9-4 

درخت حاشیه دار (چیونانتوس) تا 3.6 الی 6 متر رشد کرده و پهنای گرد و قابل قبولی دارد. چیونانتوس در فصل بهار گل‌های سفید، ظریف و معطری را ایجاد می‌کند. میوه‌هایی که بر روی درخت ماده آن هستند، پرنده‌ها را به سمت خود جذب می‌کنند. آن را در نور کامل تا جزئی خورشید بکارید و خاک را نیز مرطوب و زه کشی شده انتخاب کنید. اگر می‌خواهید برای شکلدهی بهتر آن را هرس کنید، دقیقا پس از گلدهی (هنگامی که گل‌ها بر بخش‌های قدیمی‌تر تشکیل شده‌اند) این کار را انجام دهید. این درخت در برابر باد و گرده افشانی مقاوم است.  

 

خ

خرفه
Portulaca

خرزه هندی Rhododendron

خرزه هندی
Rhododendron

ختمی درختی Rose of Sharon

ختمی درختی
Rose of Sharon

گل خربق Hellebore

خربق
Hellebore

گل ختمی Hollyhock

ختمی
Hollyhock

د

دلوسپرما
Ice Plant

دم موشی
Butterfly Bush

داوودی
Chrysanthemums

ر

رز
Rose

ز

زعفران زینتی (کروکوس)
Crocus

زنبق رشتی
Daylily

زالزالک سبز

Crataegus viridis “Winter King”

ارتفاع بالغ: 4.5 الی 9.1 متر

ارتفاع کوتوله: 1.2 متر

مناطق مقاومت: 7-4 

زالزالک سبز شاه زمستان (Crataegus viridis “Winter King”) یک درخت برگریز جذاب است، چوب تنه آن مخلوطی از رنگ سبز و خاکستری بوده و هر چه گیاه بالغ‌تر شود، احتمال ترک خوردن آن (ایجاد شیار) بیشتر خواهد شد. ارتفاع آن تا 4.5 الی 9.1 متر می‌رسد و از نظر پهنا نیز فضای مشابهی را اشغال می‌کند. زالزالک در برابر خشکی و بسیاری از بیماری‌ها (مانند قارچ ورتیسیلوم) مقاوم است. شکوفه‌های معطر سفیدرنگ آن در فصل بهار ظاهر می‌شوند و توت‌های قرمز رنگ آن در زمستان جلوه دیگری به درخت می‌بخشند. البته عده زیادی عطر این توت‌ها را نمی‌پسندند. برخلاف چیزی که ممکن است به نظر برسد، این نوع زالزالک دارای خار و تیغ نیست. 

اگر در باغچه خود درخت سدر یا ارس (سرو کوهی) دارید، کاشت زالزالک را فراموش کنید. علت این است که یک نوع زنگار خاص، برای تکمیل چرخه زندگی خود به طور همزمان به درخت سدر/ ارس و زالزالک نیاز دارد. این بیماری می‌تواند هر دو درخت درگیر را به کلی نابود کند. پس برای شکستن زنجیره حیات این زنگار، سدر یا ارس را در نزدیکی زالزالک نکارید.

 

 

س

سرخارگل (اکیناسه)
Coneflower

سنبل
Hyacinth

درخت سیب جنگلی
Wild apple tree

ارتفاع بالغ: 7.5 متر

ارتفاع کوتوله: 1.5 الی 3 متر

مناطق مقاومت: 8-4

سیب جنگلی در نخستین روزهای بهار، شکوفه‌های زیبا و کم‌نظیری را در رنگ‌های سفید، صورتی و قرمز تولید می‌کند. همانطور که از نام آن مشخص است، باید انتظار میوه‌های سفت و ریزی را نیز داشته باشیم؛ این میوه‌ها در نظر اغلب مردم زیبا و جالب هستند اما وقتی که از درخت می‌افتند، ممکن است سبب ایجاد محیطی آلوده در باغچه شوند. سیب جنگلی رشد آرامی دارد و می‌تواند به ارتفاع بیش از 6 متر برسد، در حالی که انواع کوتوله آن بین 2.4 الی 4.5 متر رشد خواهند کرد. این درخت خود گرده افشانی را انجام می‌دهد، بنابراین اگر فقط یکی از آن را نیز بکارید هنوز هم با قدرت به تولید میوه ادامه خواهد داد. منطقه‌ای با نور کامل خورشید و خاکی زه کشی شده برای آن مناسب است. 

 

 

درخت سیب 
Apple tree

ارتفاع بالغ: 6 متر 

ارتفاع کوتوله: 2.5 الی 3 متر 

منطقه مقاومت: 4

درخت سیب معمولا تا ارتفاع بیش از 6 متر نیز رشد می‌کند، در حالی که نوع کوتوله آن رشدی بین 2.5 الی 3 متر خواهد داشت. تنوع زیادی از این درخت در بازار موجود است که همه آنها شکوفه‌های بسیار زیبایی را در آغاز بهار به دیدگان شما هدیه می‌دهند. با توجه به اینکه بعضی از درختان سیب خود گرده افشانی می‌کنند، این موضوع کمک می‌کند تا درختان دیگری را در همان حوالی داشته باشید؛ که خوب این یعنی سیب بیشتر! این درخت باید در هنگام خفتگی و در نور کامل خورشید کاشته شود، البته بهتر است خاک آن کمی اسیدی باشد. اغلب درخت‌های سیب، 3 الی 5 سال بعد از کاشت شروع به میوه‌دهی می‌کنند. می‌توانید از باغبانان محلی خود سوال کنید تا با مشورت ایشان، بهترین گونه را برای آب و هوای خود انتخاب کنید. 

 

 

درخت سگ
Dog wood

دو نوع از سگ درخت وجود دارند که کوچک و قابل کنترل هستند:

Kousa dogwood (Cornus kousa) یک گونه کوچک و مقاوم در برابر سرماست که نهایتا بین 6 الی 9 متر رشد خواهد کرد. گل‌های آن در طیف رنگی متفاوتی از سفید تا کرمی یافت  می‌شوند. میوه قرمز آن در فصل پاییز رشد می‌کند. (مناطق مقاومت 8-5)

Red osier dogwood (Cornus stolonifera /sericea) یک گونه درختچه‌ای است که ارتفاع آن بین 2.1 الی 2.8 متر خواهد بود. ساقه‌های قرمز آن در فصل زمستان دیدنی هستند، اما هر چه گیاه به سمت بلوغ حرکت کند این ساقه‌ها نیز به رنگ خاکستری تغییر می‌کنند. (مناطق مقاومت 8-3)

 

ش

شاه پسند درختچه‌ای
Lantana

ع

گل عسل
Sweet Alyssum

ف

فن
Fan Flower

فورسیتیا (یاس زرد)
Forsythia

فوشیا (گل گوشواره‌ای/ آویز)
Fuchsia

ک

کوکب کوهی (سوسن چشم سیاه)
Black Eyed Susan

کالادیوم (فیل گوش)
Caladium

کالیبراکوآ
Calibrachoa

کلماتیس
Clematis

گ

گل جعفری
Marigold

گزنه سای ساقه آغوش
Dead Nettle

ل

لُبِلیا
Lobelia

لادن
Nasturtium

لاله
tulip

لاله عباسی
Four O’Clocks

درخت لیمو

 

ارتفاع بالغ: 3 الی 6 متر

ارتفاع کوتوله: 2.5 الی 3 متر

مناطق مقاومت: 11-9

لیمو، درختی است که در اغلب حیاط‌های پشتی یافت می‌شود! این درخت دارای برگ‌ها و گل‌های معطر است. البته تمام جذابیت‌های لیمو به این عطر ختم نمی‌شود. بدون شک میوه آن یعنی لیموی خوش طعم یکی از اصلی‌ترین دلایل برای انتخاب این درخت است. از لیمو در اغلب غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. انواع مینیاتوری آن را می‌توانید به راحتی در گلدان بکارید، اگر لیموی مینیاتوری را هرس کنید بیشتر از 3 متر رشد نخواهد کرد.

 

م

ماندویلا
Mandevilla

مریم گلی
Salvia

گل میمونی
Snapdragon

میخک دریایی
Thrift

میخک
Dianthus

درخت ممرز

Mandevilla

ارتفاع بالغ: 6 الی 9.1 متر

ارتفاع کوتوله: 1.5 الی 3 متر

مناطق مقاومت: 9-3

ممرز آمریکایی (Carpinus caroliniana)، یا انجیلی، چیزی حدود 6 الی 9.1 متر رشد می‌کند. برگ‌های زیبای این درخت به رنگ سبز تیره هستند و با رسیدن پاییز، به زرد و قرمز تغییر می‌کنند. ممرز را در نور کامل تا سایه جزئی بکارید. خاک آن باید اسیدی، مرطوب و دارای زه کشی عالی باشد. در اواخر زمستان هرس کردن را فراموش نکنید! 

 

مگنولیا ویرجینیایی

Sweet bay magnolia

مگنولیا ویرجینیایی (Sweet bay magnolia) می‌تواند بین 3 الی 6 متر رشد کند. رفتار ویرجینیایی شبیه به درختچه است و در اواخر بهار، شکوفه‌های کرم- سفید رنگ خوش عطری تولید می‌کند. این مگنولیا در مناطق گرم، همیشه سبز و در مناطق سردتر، برگ ریز است. (مناطق مقاومت 9-5)

 

ن

نعناع گربه‌ای
Catmint

نرگس
Daffodil

نمسیا
Nemesia

ناز
Stonecrop

گل نخود
Sweet Pea

ه

همیشه بهار
Calendula

درخت هلو 

 

ارتفاع بالغ: 4.5 الی 7.5 متر

ارتفاع کوتوله: 2.5 الی 3 متر

مناطق مقاومت: 9-5

درختان هلو دارای برگ‌های سبز تیره هستند که تضاد بسیار زیبایی با سایر بخش‌های آن ایجاد می‌کنند؛ در میانه بهار تضادی جالب با شکوفه‌ها و در اواخر تابستان، تضادی چشمگیر با میوه‌ها! 

آن را در نور کامل، خاکی مرطوب و دارای زه کشی مناسب بکارید. برای مراقبت از ریشه‌های سست آن، مالچ پاشی در اطراف ریشه را به شما توصیه می‌کنیم. در اواخر زمستان می‌توانید به هرس کردن این درخت بپردازید. در نظر داشته باشید که درخت هلو مستعد آسیب دیدن در اثر موج‌های سرما در بهار و زمستان‌های بسیار سرد است. برای گرده افشانی، 2 یا تعداد بیشتری از این درخت را در کنار هم بکارید. 

 

 

درخت هورتانسیا

ارتفاع بالغ: 3 الی 7.5 متر

ارتفاع کوتوله: 90 الی 120 سانتی متر

مناطق مقاومت: 8-3 

هورتانسیا یک درختچه گلدار و بسیار زیبا است. در واقع این درختچه می‌تواند مانند یک درخت کوچک تلقی شود، زیرا از نظر ارتفاع و پهنا به بیش از 7.5 متر نیز خواهد رسید! درختچه هورتانسیا گل‌های کوچکی تولید می‌کند که در دسته‌های پرتراکم رشد می‌کنند. این گل‌ها در خرداد ماه سفید هستند و با رسیدن تابستان به رنگ صورتی خاکی تغییر می‌کنند. این درختچه مقاوم باید در نور کامل تا سایه جزئی و خاکی غنی، مرطوب و زه کشی شده زندگی کند. 

 

ی

یاس خوشه‌ای
Lilac

ارتفاع بالغ: 2.5 الی 4.5 متر

ارتفاع کوتوله: 1.2 الی 1.5 متر

مناطق مقاومت: 7-3

یاس خوشه‌ای یک درختچه بزرگ با گل‌هایی جذاب، بهاری و بسیار خوش‌بو است. گل‌های آن ممکن است سفید یا در رنگ‌های صورتی، بنفش و یاسی باشند. دقت کنید که برگ‌های آن در تابستان‌های گرم و مرطوب، مستعد ابتلا به شپشک آردی هستند. یاس را در نور کامل خورشید و خاکی با زه کشی مناسب بکارید. برای حذف بخش‌های مرده یا ناموزون درختچه، آن را هرس کنید.

 

 

گل های بیرونی یا گیاهان فضای باز شامل چه مواردی می‌شود؟

به گیاهانی که در تمام طول سال سبز هستند و حتی پس از خزان در پاییز و زمستان هم دوباره شروع به رویش می‌کنند، گیاهان و گل های بیرونی یا گیاهان فضای باز می‌گویند. گیاهان بیرونی طیف دمایی گسترده‌تری را تحمل می‌کنند و به آفتاب مستقیم نیاز دارند. ضمن اینکه گیاهان و گل های فضای باز به گردش هوای زیادی نیاز دارند و به همین دلیل در فضای باز سرحال‌تر هستند.

برخی از اوقات شما با دیدن گیاهان و گل های فضای سبز فکر می‌کنید که گیاه مرده است؛ در حالی که این بی حالی کاملا موقتی است. بهترین ویژگی گیاهان فضای باز این است که پس از یک دوره استراحت، دوباره شادابی خود را به دست می‌آورند.

انواع گیاهان و گل های بیرونی یا فضای باز

گیاهان و گل های فضای باز انواع مختلفی از جمله درختچه‌های زینتی، گیاهان رونده، سبزیجات و گل‌ها دارند که متناسب با فضا استفاده می‌شوند. به‌طورکلی فضای باز شما می‌تواند تراس خانه یا حیاط بزرگی باشد که قرار است با بوته‌ها و گلدان‌های گل، زیبا و شاداب شود.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که «چگونه گل و گیاه بیرونی مناسب خانه خود را انتخاب کنیم؟» در پاسخ باید بگوییم که انتخاب گیاه مورد نظر شما بین انواع گسترده گیاهان و گل های بیرونی بستگی به شرایط آب‌وهوایی محیط خانه شما دارد. ما در فروشگاه گل و گیاه گل‌سِتان، گیاهان و گل های بیرونی یا فضای باز را به دو دسته گیاهان سایه دوست و آفتاب دوست دسته‎بندی می‌کنیم.

1. گیاهان فضای باز سایه دوست

همان‌طور که از نام این نوع گیاهان بیرونی و فضای باز مشخص است، این دسته از گیاهان برای استفاده در تراس خانه بیش‌تر مناسب هستند؛ چرا که در تراس خانه سایه بیشتری برای رشد این نوع گیاهان وجود دارد. از جمله گیاهان و گل های بیرونی یا فضای باز سایه دوست می‌توان گیاهانی هم‌چون عشقه، هوستا، افرای ژاپنی، سرخس و بگونیا را نام برد.

2. گیاهان فضای باز آفتاب دوست

گیاهان بیرونی آفتاب دوست بدون وجود نور آفتاب، نمی‌توانند رشد کنند؛ بنابراین نیاز به نور بیش‌تری از روز دارند. این نوع گیاهان گرما و نور خورشید را به‌راحتی تحمل می‌کنند و برای استفاده در باغچه و حیاط خانه گزینه مناسبی هستند. از جمله گیاهان فضای باز آفتاب دوست می‌توان به گل شمعدانی، پیچ امین الدوله، نیلوفر پیچ، گل رز، گل ناز و برگ انجیری اشاره کرد که همگی جز بهترین و محبوب‌ترین گل های بیرونی و فضای باز نیز به‌شمار می‌روند.

چرا باید از گیاهان فضای باز استفاده کنیم؟

گیاهان و گل های بیرونی یا فضای باز نقش روانی، اجتماعی و اقتصادی بر افراد خانه و داخل شهر دارند؛ به‌طوری‌که انرژی‌های منفی را به خود جذب کرده و حس شادابی و طراوت را در افراد به وجود می‌آورند. ضمن اینکه نتایج تحقیقات نیز نشان داده است که وجود گیاهان در حیاط خانه، سبب بهبود روابط عاطفی انسان‌ها و سلامت روحی آن‌ها می‌شود.

از طرفی گیاهان و گل های بیرونی فضای باز با کاهش آلودگی‌های هوا، صوت و بصری، سبب پاکیزه‌تر شدن هوای شهر شده و همچنین مانع از فرسایش خاک و باد نیز خواهند شد.

به‌طورکلی دفع بوهای ناخوشایند، جذب پرتوهای خورشیدی، تعدیل آب و هوا و تولید فیتوسید، از وظایف اصلی گیاهان فضای سبز است؛ بنابراین با توجه به اهمیت گیاهان فضای باز به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید گیاهان بیرونی برای منزل یا باغ خود اقدام کنید.

چطور انواع گیاهان بیرونی یا فضای باز را سفارش دهم؟

بسیاری از افراد علاقه زیادی به گل و گیاه دارند؛ اما به دلیل عدم دسترسی آسان به گلخانه‌ها و مشغله‌های کاری، نمی‌توانند به صورت حضوری خرید کنند. از طرفی بسیاری از افراد آگاهی کاملی از ویژگی‌های انواع گل و گیاه بیرونی ندارند و برای خرید دچار مشکل می‌شوند؛ به همین دلیل ما در فروشگاه گل و گیاه گل‌سِتان، امکان خرید غیرحضوری انواع گیاهان و گل های بیرونی و مناسب فضای باز را برای شما فراهم کرده‌ایم.

اگر شما به دنبال بهترین فروشگاه گیاهان فضای باز هستید، سفارشات خود را به گُل‌سِتان بسپارید؛ ما انواع گیاهان خاص و لاکچری فضای باز و بیرونی را با بهترین کیفیت و قیمت در کمتر از 4 ساعت به دست‌تان خواهیم رساند.

خدمات گل فروشی آنلاین گُل‌سِتان

فروشگاه آنلاین گیاه آپارتمانی

فروشگاه آنلاین گیاه

ما اطلاعات لازم را برای انتخاب بهترین گیاه آپارتمانی متناسب با فضای شما را برای شما آماده کرده‌ایم، با توجه به نور خانه خود، نوع آبیاری گیاه و مقاوم بودن گیاه، نوع گیاه مناسب برای خود را انتخاب کنید. مشاورین خرید گُل سِتان در مسیر انتخاب، خرید و چیدمان گیاهان در محل شما همراه شما خواهند بود.

دسته گل پریسان

انواع دسته گل

با خرید دسته گل تازه، زیبایی گل‌های طبیعی را به خانه و محل کارتان بیاورید یا با ارسال انواع دسته گلهای زیبا برای عزیزانتان آن‌ها را از راه دور خوشحال کنید. با سفارش دسته گلهای زیبا از راه دور در کمتر از 3 ساعت گلها در محل مورد نظر تحویل خواهد گردید.

جعبه گل آلاله

انواع باکس گل

اگر به دنبال یک هدیه مناسب برای فردی خاص هستید، قطعا خرید باکس گل ، یک انتخاب مناسب و لاکچری برای هدیه دادن به طرف مقابلتان خواهد بود. با سفارش جعبه گل های زیبا ما تازه‌ترین گلها را برای شما آماده ارسال می کنیم. قیمت باکس گل در فصول مختلف متفاوت تغییر خواهد کرد.

ارتباط با گُل‌سِتان از طریق واتساپ