مشاوره و خدمات حضوری گیاهان آپارتمانی و باغبانی در تهران

روژین شرافتی دیزاینر گل

دیزاینر گل روژین

روژین یکی از دیزاینرهای گُل سِتان هست که امروز می خوایم شما رو بیشتر با روژین آشنا کنیم. با ما همراه باشید

روژین خودتو معرفی کن، و کمی از تحصیلاتت و مطالعاتت بهمون بگو ؟
رژین شرافتی زنگنه هستم
متولد آبان ماه
خیلی خوشحالم که کارشناسی معماری و ارشد معماری داخلی خوندم. عاشق هنر و رنگ و طرح هستم و معتقدم هنر و احساس تنها راه فرار از قفس دنیایی است که ،گاهی، راه نفس تو را تنگ میکند.
رشته ام به من یاد داد که توجه به جزئیات میتواند چقدر تفاوت ایجاد کند😍

چند سال است که مشغول در زمینه گل و گل آرایی هستی و علت علاقه ات هنر گل آرایی چیه؟
بخاطر علاقمندی پدرم به گل ها و گیاهان، از کودکی در خانه ی ما ارتباط زیادی بین اعضای منزل و گیاهان وجود داشت و دارد و همین باعث شد تا به گیاه خصوصا گلها علاقه زیادی پیدا کنم. آنها پاسخ محبت و رسیدگی شما را با ایجاد حال خوب در شما می دهند و چی بهتر از این؟!
حدود ۵،۶ سال است که برای هرمناسبتی، برای دوستان و آشنایان، گیاه و یا یک سبد گل با دیزاین خودم بهشون هدیه میدم،این هم حال مرا خوب میکند و هم حال آنها را. و اکنون میخواهم این قابلیت و علاقمندیم را وارد حیطه کاری خودم بکنم.

در اوقات فراغت خودت دوست داری بیشتر چه کاری انچام بدی؟
یکی از علاقمندی های من سفر و طبیعتگردی است.در طبیعت آزادی و رهایی وجود دارد، سادگی هست، نظم در عین بی نظمی وجود دارد و دوست دارم این تفکر و برداشت هم در سبک کارم دیده شود.

دوست دارید مخاطب از دیزاین شما چه احساسی داشته باشه؟
گاهی چهارچوبها برای برخی انسانها محدودیت و کلافگی ایجاد میکند و به همان اندازه هم بی نظمی و درهم ریختگی نیز بسیار آزار دهنده است.در نتیجه احساس نیکو از تعادل می آید. وقتی بتوان رهایی و آزادی را در طرح نشان داد و در عین حال از یکسری اصول و نظم هم پیروی کرد، میتوان یک حس متعالی و حال خوش به مخاطب القا کرد.

دوست داری چه سبکی را بیشتر کار کنی؟
ترجیح میدم دیزاین های باکس و سبد گل هام، سبک مینیمال و ساده کار شده باشه و همانطور که گفتم از طبیعت ایده بگیرم. در طبیعت همه رنگ و همه طرحی وجود دارد، بدون اینکه از چهارچوب خاصی پیروی کرده باشد. در عین بی نظمی، آرامش و نظم خاصی وجود دارد. به دور از تجملات و در کمال سادگی زیبایی و حال خوش را به چشمانمان و احساسمان هدیه میکند.

چه گل‌هایی را بیشتر دوست دارید و چه رنگی؟
برای من تمام گلها زیبا هستند : ارکیده،زنبق، رز همهی رنگها و همه ی عطرهای آنها را دوست دارم.گاهی رنگهای سرد و خنک گلها در یک دسته گل به من آرامش می دهد و گاهی تضاد رنگی و و رنگهای شارپ آنها مرا هیجان زده میکند.

گل آرا

زمان هایی که تایم آزاد داری چه کارهایی می کن؟
رسیدگی به گل و گیاهان منزل،کتاب خواندن،طبیعتگردی، … کارهایی است که در اوقات فراغتم انجام میدهم و به من آرامش توام با انرژی هدیه میدهند.

به نظرت چرا گلها می تونن یک هدیه مناسب باشن برای همه؟
گلها و گیاهان موجودات زنده ای هستند که در کمال زیبایی به انسان لطافت و حال خوش هدیه میکنند. قیمت مناسبی دارند و عمر مفید زیاد و با هربار آب دادن به آن گیاه محبت شما در دل طرف مقابل زنده خواهد شد.

آیا خودت هم به داشتن گل و گیاه اهمیت میدی؟
منزل ما،تمام اتاقها،بالکن،باغچه و کلا هرجایی که اندکی نور از بیرون به داخل تابیده شده است گلدان و گیاهی قرار دادیم. بیشتر از گلدانهای آپارتمانی ولی در ابعاد بزرگ استفاده کردیم. هم دیزاین منزل را زیباتر میکند و هم روح اعضای خانه را.

آیا شماهم تا به حال به این سوال معروف فکر کرده اید؟
اگر انسان نبودید، دوست داشتید در چه قالبی آفریده می شدید؟

جواب من به این سوال سالهاست که یک چیز است.
من دوست داشتم گل آفریده میشدم.چرا؟
کمال زیبایی و لطافت را دارد
عمری کوتاه دارد ولی بسیار بسیار مفید
تا وقتی زنده است که زیباست و میتواند انرژی فراوانی به دیگران هدیه دهد.وقتی به آن رسیدگی نشود،دیگر نیست و از بین می رود. این یعنی نهایت کمال

دوست دارید مخاطب از دیزاین هایی که انجام می دی چه احساسی داشته باشه؟
حس رهایی و آرامش

برخی از گل‌آرایی‌های روژین را در سبد گل ها و باکس گل ها می‌توانید در زیر ببینید:

ارتباط با گُل‌سِتان از طریق واتساپ