مشاوره و خدمات حضوری گیاهان آپارتمانی و باغبانی در تهران

خرید گل روز سالمند

روز سالمند مناسبتی در روزشمار ماست که شاید از آن غافل بوده‌ایم. این روز بهانه زیبایی است برای دیدار از سالمندان، چه پدرها و مادرها و چه سایر عزیزانی که چشم به راه ما هستند. با خرید گل روز سالمند این بزرگان را دریابیم و بوسه‌ای از ارادت بر دستان پرمهرشان بزنیم.

گل مناسب برای هدیه دادن به سالمندان

گل‌ها و گیاهان گذشته از زیبا کردن خانه، به سلامتی شما نیز کمک می‌کنند. همچنین کمتر کسی است که از پرورش گل‌ و گیاه لذت نبرد. سالمندان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. پژوهش‌های پر شمار نشان داده‌اند که گل‌ها و گیاهان در بهبود حافظه و کاهش افسردگی در سالمندان نقش مؤثری دارند. از این‌رو، انتخاب گل مناسب برای هدیه به سالمندان می‌تواند نقش مهمی در ایجاد احساس خوب پایدار در آن‌ها ایفاء کند.
اگر پدر، مادر، دوست و عزیز سالمند شما دوستدار گیاهان و مراقبت از آن‌هاست، بهتر است گیاهان مقاوم و با نیازهای نگهداری ساده را به او هدیه دهید. گیاهانی که نیاز به مراقبت کمتری داشته باشند و در عین حال، مراقبت از آن‌ها احساس مثبت‌ مفید بودن در سالمندان ایجاد کنند. اما اگر سالمندی علاقه یا توان نگه‌داری از گل و گیاهان را ندارد، دسته گل و باکس گل به او هدیه بدهید. تا بدون نگرانی، تنها از شادابی آن لذت ببرد.

نکات مهم هنگام خرید گل روز سالمند

هنگام انتخاب گل مناسب روز سالمند باید مجموعه‌ای از عوامل گوناگون از جمله توان جسمی، قدرت حرکت، سطح سلامت و بیماری‌های جسمی مانند بیماری‌های تنفسی و آلرژی، بیماری‌های روان و روحیات و علایق خاص ایشان را مد نظر قرار دهید.

قدرت بدنی: فراموش نکنید که گل دادن به سالمند برای افزایش احساسات خوب ایشان است. بنابراین، گیاهی تهیه نکنید که مراقبت از آن عزیزتان را به زحمت جسمی بیش از حد توانش بیندازد و بدتر اینکه بابت خوب نگه‌داری نکردن از گیاهش دچار عذاب وجدان نیز بشود.

احساس مفید بودن: به یاد داشته باشید که سالمندان هم مانند جوان‌ترها نیاز به احساس مفید بودن دارند. پس، گیاهی مناسب به ایشان هدیه دهید تا از آن مراقبت کنند و احساس تاثیرگذاری و مفید بودن را تجربه کنند.

نیاز به تحرک: اگر پزشک، تحرک را برای سالمندتان توصیه کرده اما او به این تجویز بی‌اعتنا یا کم توجه است، با هدیه دادن گل و گیاه به سالمند عزیزتان می‌توانید به‌طور غیرمستقیم و همراه با حفظ احترام، انگیزه تحرک را در او ایجاد کنید.

تنهایی: نیاز به همدم برای سالمندان از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از سالمندان تنها  زندگی می‌کنند و به دلایل بسیاری، نمی‌توانند همدم انسانی داشته باشند اما به گل و گیاهان خود خو می‌کنند و با آن‌ها انس می‌گیرند. اگر سالمند شما به تجربه چنین احساسی نیاز دارد، به سادگی آن را به او هدیه بدهید.

افسردگی سالمندان: سالمندان زیادی با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند، با هدیه دادن گل به آن‌ها، در بهبود یا تحمل این مشکل در کنارشان باشید. همه‌چیز به شرایط شما و سالمندتان بستگی دارد. به اینکه بهتر است با هدیه مداوم دسته گل و گل تازه به او روحیه خوب بدهید یا با برانگیختن او برای مراقبت از گلدانی که از شما هدیه می‌گیرد. برای تهیه هدیه سورپرایز کردن پدر و مادر می‌توانید مقاله‎‌ای که در این زمینه آماده کرده‌ایم را مطالعه فرمایید.

بیماری‌های جسمی: بسیاری از سالمندان به آلرژی یا بیماری‌های تنفسی مزمن مبتلا هستند. اگر سالمند شما و یا هم‌اتاقی‌های او (در صورتی که به هر دلیلی در خانه سالمندان زندگی می‌کند) درگیر چنین مشکلاتی هستند، گیاهان حساسیت‌زا مثل گل‌های گرده‌دار به آن‌ها هدیه ندهید. البته خوشبختانه بسیاری از مراکز فروش گل و گیاه به این موضوع آگاهند و مشورت‌های لازم جهت تهیه گل مناسب را به شما می‌دهند.

احساسات سالمندان: اگر دسته گل و باکس گل برای عزیز سالمندتان تهیه کرده‌اید، مراقب باشید که حتما گیاه را پس از پایان عمرش از محل زندگی سالمند دور کنید، دیدن پژمردن گیاهان احساس خوبی به ایشان نمی‌دهد، به ویژه اگر دچار افسردگی باشند. اگر خودتان نمی‌توانید این کار را انجام دهید، آن را به فرد مراقب سالمندتان یا دوستان او بسپارید. اگر سالمندتان تنها زندگی می‌کند و توان نگه‌داری از گل شاخه بریده، دسته گل و.. را ندارد یک گیاه گلدانی کوچک با گلدان زیبا و سبک و نیاز به نگه‌داری کم مثل انواع ساکولنت‌ها برای او مناسب‌تر است.

شاید گمان کنید درنظر گرفتن همه این نکات در خرید گل روز سالمند سخت است، اما پیش از نگرانی، بعضی از گل‌ها و گیاهان پیشنهادی ما در گل‌سِتان را برای هدیه به سالمند بررسی کنید. به انتخاب‌های خوبی خواهید رسید و حال خود و سالمندتان را خوب خواهید کرد.

دسته گل رز هدیه‌ای ایده‌آل

مردم بیشتر گل رز را به عنوان نمادی از عشق می‌شناسند. برای نشان دادن عشق خود به سالمندان، چه چیزی بهتر از گل رز؟ به دلیل قیمتی بودن، هر شاخه گل رز، می‌تواند به عنوان هدیه‌ای درخور افراد مسن در نظر گرفته شود. خوشبختانه امروزه این گل در رنگ‌های گوناگون عرضه می‌شود. بنابراین دسته گل رزی چند رنگی و زیبا برای سالمند عزیزتان هدیه‌ای مناسب و عالی است.

پتوس‌های پرهیجان

پتوس از بهترین گزینه‌ها برای هدیه به سالمندی است که عاشق گل و گیاه است. افزون‌بر سادگی قلمه زدن که از ویژگی‌های جالب توجه این گل محبوب است؛ پتوس می‌تواند به بخش‌های مختلف خانه سرک بکشد، و زیبایی خیره‌کننده‌ای به محیط ببخشد. البته سرعت رشد این گیاه زیبا و دوست داشتنی بسیار بالاست. اگر در پی گلی زیبا جهت هدیه‌ای خاص و متفاوت هستید و سالمند شما توان بدنی و حرکتی خوبی دارد، گلدان پتوس را فراموش نکنید.

گل ژربرا با رنگ‌های خیره‌کننده

از دیگر گزینه‌های مناسب برای هدیه دادن گل زیبای ژربرا است. این گل که از خانواده آفتابگردان‌، بنفشه و گل مینا است، با سیمای زیبای خود، سبب افزایش روحیه در سالمندان می‌شود. شادی، آرامش و احساسات خوب ارمغان رنگ‌های روشن و گرم گل ژربراست. شما به هیچ عنوان مشکلی در انتخاب رنگ و اندازه ژربرا نخواهید داشت. زیرا افزون بر تنوع رنگ، در اندازه‌های گوناگونی در بازار یافت می‌شود.

سانسوریا، گیاه تمیزکننده هوا

تردیدی نیست که گیاه سانسوریا انتخابی ایده‌آل برای سالمندان است. زیرا این گیاه شگفت‌انگیز، افزون بر پاکیزه کردن هوای خانه، می‌تواند شب‌ها به تولید اکسیژن بپردازد. شایان گفت است نگهداری از سانسوریا ساده است. تنها کافی است در جایی با نور متوسط گذاشته و هفته‌ای یکبار آبیاری شود! همچنین خواب آسوده‌تر سالمندان ارمغان این گیاه زیبا و دوست داشتنی است. گل شمشیری مشهور‌ترین گونه گیاه سانسوریا است. از دیگر انواع آن می‌توان به گونه‌های ساده، لب طلایی، ابلق و … اشاره داشت. با هدیه دادن سانسوریا به عزیزان خود، علاوه بر شادی و آرامش، آن‌ها را از مزایای دیگر نیز بهره‌مند خواهید کرد.

گل ارکیده

یکی از دلپذیرترین هدایا جهت خرید گل روز سالمند ارکیده افسونگر است. به دلیل زیبایی چشم‌نواز گل ارکیده، این نماد همدردی، چشم‌پوشی از آن چندان ساده نیست! شما می‌توانید با انتخاب رنگ‌های شاد و سرزنده، به افزایش احساسات مثبت و آرامش سالمندتان کمک کنید. ارکیده عمری طولانی دارد. به دلیل تنوع فراوان و محبوبیت بالایی که در سرتاسر دنیا دارد، همواره از آن به عنوان هدیه‌ای مناسب در فرهنگ‌های مختلف یاد شده است.

گندمی‌های سرسخت

گل گندمی یا سجافی از دیگر گیاهان زیباست و نگهداری از آن نیز ساده است. یکی از مزیت‌های مهم آن بی‌خطر بودن آن برای کودکان و جانوران خانگی است. همچنین به نور متوسطی نیاز دارد. پس روشن است شما می‌توانید آن را با آسودگی برای سالمند عزیز خود که نوه‌های کوچک و یا حیوانات خانگی دارد، تهیه کنید. این گل نیازی به مراقبت شدید ندارد. همچنین گاهی گل‌های بسیار زیبای سپیدی نیز از آن می‌روید. بنابراین اگر در پی گیاهی زیبا، سرسخت و جذابید، در تهیه گلدان گل گندمی ‌درنگ نکنید. البته فراموش نکنید که این گیاه رونده است و رشد نسبتا سریعی دارد و اگر سالمند شما توانایی نگه‌داری از آن را ندارد، به جای آن گیاه دیگری به او هدیه بدهید.

خرید گل زنبق روز سالمند

از دیرباز ظاهر متفاوت زنبق باعث لذت مردم از تماشای آن بوده است. تنوع رنگ و اندازه در گل زنبق بسیار بالاست. از این‌رو، شما می‌توانید بی هیچ نگرانی این گل محبوب را به سالمندان عزیز خود هدیه دهید.‌ بی شک ظاهر زیبای زنبق لحظات عزیزان شما را سرشار از آرامش و زیبایی می‌کند.

شفلرا گیاه مناسب آپارتمان

شفلرا گیاهی ایده‌آل برای آپارتمان است. توجه به نحوه رشد گیاه از موضوعات مهمی جهت برگزیدن گیاه مناسب برای هدیه به سالمندان است. زیرا بهتر است گیاه فضای زیادی از خانه سالمند را اشغال نکند و دارای برگ‌های بزرگ یا شاخه‌های بلند نباشد. شفلرا با نزدیک نگه داشتن شاخه‌هایش به تنه، به راحتی در گوشه دنجی از اتاق جا می‌گیرد و سال‌ها بدون مشکل در همانجا به زندگی خود ادامه خواهد داد. به این ترتیب سالمند شما برای نگهداری آن دچار زحمت نخواهد شد. گلدان شفلرا از این جهت برای هدیه به سالمندان گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

خرید آنلاین گل روز سالمند از گل‌سِتان

در این نوشتار به معرفی چند گل و گیاه مناسب برای هدیه گل به سالمندان پرداختیم. چنانچه مطلبی ناگفته مانده است و یا پرسش‌هایی در ذهن شماست که نیاز به مشاوره تخصصی روی گیاه دارید، می‌توانید از طریق ارتباط با متخصصان گل و گیاه گُل‌سِتان با ما در پرسش‌های خود را مطرح کنید. کارشناسان کاربلد و کارآزموده گیاه‌پزشکی ما به پرسش‌های شما پاسخ خواهند داد. برای خرید اینترنتی گل روز سالمندان نیز می‌توانید پس از ثبت سفارش در کمتر از 4 ساعت آنرا در محل دریافت کنید.

ارتباط با گُل‌سِتان از طریق واتساپ