خرید گیاه آپارتمانی با تضمین کیفیت و ارسال رایگان

روش نگهداری گیاه پیچک استرالیایی (Austrailian ivy)

زمان مطالعه: 5 دقیقه

معرفی پیچک استرالیایی

پیچک استرالیایی را به عنوان یک گیاه فوق جذاب برای دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنید تا تمامی نگاه‌ها را به خود خیره کند و در مرکز توجه باشد! اگر چه این گیاه زیبا در بیرون از منزل هم رشد می‌کند، اما بسیار دوست دارد که در داخل خانه و در روی قفسه های مختلف قرار بگیرد و در کنار شما زندگی کند.
زیبایی گل پیچک در خانه بیشتر نمایان می‌شود، بخصوص زمانی که در تضاد با سایر گیاهان قرار می‌گیرد و شما می‌توانید برای خرید اینترنتی گل و گیاه آپارتمانی از گل فروشی آنلاین گُل سِتان کمک بگیرید.

پیچک یک گیاه رونده است. با گذر زمان رشد می‌کند و در فصل تابستان شکوفه می‌دهد. این شکوفه های زیبا در پاییز به میوه تبدیل می‌شوند. اگر دنبال گیاهی برای پوشاندن دیوار و یا پنجره هستید، این پیچک را انتخاب کنید.
چون اگر به خوبی از آن نگهداری کنید، هر سال بیش از 40 سانتی متر رشد خواهد کرد.

گُل‌سِتان | گل فروشی آنلاین | سفارش آنلاین گل | گیاه آپارتمانی

پیچک دوست ندارد که در هوای گرم و خشک مصنوعی قرار بگیرد. منظورمان گرمای مصنوعی خانه در فصل زمستان است. همچنین خیلی اهل کولر هم نیست!
البته اینها مشکل به حساب نمی‌آیند. چون در هر منزلی نقطه‌ای هست که کمتر در معرض کولر و گرما باشد.

اگر به خوبی از پیچک خود نگهداری کنید، مطمئن باشید که هیچ گیاهی نمی‌تواند جای آن را برایتان پر کند. پیچک گیاهی رونده و بسیار زیباست. می‌توانید آن را در گلدان‌های آویزی قرار داده و آویزان کنید. روی یک قفسه بلند نیز برای پیچک مناسب است.

کلید داشتن پیچکی سالم، فراهم کردن شبهای خنک و محیط مرطوب است! فراموش نکنید که همیشه گیاه خود را مرطوب کنید، بخصوص در فصل زمستان.

قبل از کاشتن پیچک استرالیایی در باغچه خود، با یک متخصص حوزه گل و گیاه مشورت کنید. از او بپرسید که آیا منطقه شما می‌تواند پذیرای پیچک باشد یا خیر.
و با گُل سِتان همراه باشد تا روش نگهداری گیاه پیچک استرالیایی را بدانید.

شرایط نگهداری گل پیچک

روش نگهداری پیچک استرالیایی آسان است و براحتی میتوانید این گیاه را در منزل خود نگهداری کنید.

نور

فرقی نمی‌کند که تابستان است یا زمستان، در هر حالت پیچک به نور درخشان خورشید نیاز دارد.
اما در تابستان مواظب باشید در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. گاهی در فصل زمستان پیچک می‌تواند مقداری نور مستقیم خورشید را دریافت کند، مثلا هنگامی که در نزدیکی یک پنجره نورگیر جنوبی قرار گرفته باشد.

آبیاری

گیاه پیچک گلدانی، خاک و آب و هوای مرطوب را ترجیح می‌دهد، اما از غرقاب شدن هرگز لذت نمی‌برد. اجازه ندهید خاک آن خشک شود آن را همیشه مرطوب نگه‌دارید. بخصوص که این رطوبت سبب تشویق گیاه برای تولید برگهای قرمز رنگ در پاییز می‌شود!

دما و رطوبت

پیچکی که در خارج از خانه نگهداری می‌شود و یا در باغچه کاشته شده است، به آب و هوای معتدل نیاز دارد. آن باید در برابر بادهای سنگین پاییزی و همچنین گرمای شدید تابستان در امان باشد.
آب و هوای بیش از حد مرطوب می‌تواند سبب فاسد شدن ریشه و یا ابتلای برگهای گیاه به عفونت باکتریایی شود.

پیچک گلدانی شب‌های خنک‌تر را ترجیح می‌دهد، معمولا زیر 15 درجه سانتی‌گراد.
بسیاری از انواع پیچک استرالیایی می‌توانند در خارج از خانه و در گلدان، سرمای زیاد زمستان را تحمل کرده و مجدد از ساقه خود شروع به رویش کنند. در طول روزهای گرم تابستان، مرتبا گیاه را غبارپاشی کنید.

شرایط نگهداری پیچک استرالیایی
پیچک استرالیایی

خاک

خاک غنی، مرطوب اما با زه‌کشی عالی برای پیچک ایده‌آل است.
در مناطق گرم و خشک، باید سطح خاک پیجک را به خوبی با مالچ‌ها و الیاف طبیعی بپوشانید تا خنک و مرطوب باقی بماند. پیچکی که در داخل خانه نگهداری می‌شود، به خاک گلدان متخلخل و زه‌کشی شده نیاز دارد.

کوددهی

این گیاه نیرومند، به کود کمی نیاز دارد. کمی کوددهی در آغاز بهار، تمام چیزی است که گیاه از شما می‌خواهد. گاهی در شرایط ایده‌آل، همین مقدار کوددهی هم لازم نیست.

برای مراقبت بیشتر می‌توانید در طول فصول رشد، به آن کود با رهایش کنترل شده بدهید. بهتر است که هر دو هفته یکبار برای پیچک از کود ضعیف مایع استفاده کنید.

خدمات باغبانی در محل، اعزام سریع باغبان گل و گیاه | گُل‌سِتان

هرس کردن گیاه پیچک

اگر میخواهید به خوبی رشد کند، باید کمی مواظبش باشید. از بریدن شاخه های قدیمی و آسیب دیده نترسید و گیاه را به خوبی هرس کنید. این کار نه تنها باعث از بین رفتن گیاه نمی شود، بلکه به تمیزی و سلامت آن کمک می‌کند.

آفات و بیماری ها

شپشک آردی، تخم عنکوبت و کنه تارعنکبوتی از رایج‌ترین آفات درخت پیچک استرالیایی هستند. برای مقابله با آنها، ترکیبات شیمیایی مخصوص و یا صابون‌های درمانی بهترین گزینه به شمار می‌روند.

خطرناک‌ترین بیماری‌هایی که پیچک را تهدید می‌کنند، باکتری زانتوموناس (باکتری برگها) و قارچ ریزوکتونیا (مخصوص ریشه) هستند. حمله زانتوموناس به برگها را می‌توان از طریق ظهور حفرات و لکه‌های قهوه‌ای و مشکی روی برگ تشخیص داد.

این باکتری در موارد شدیدتر سبب پیچ خوردگی و خم شدن ساقه گیاه پیچک می‌شود. گیاهان درگیر با این باکتری باید سریعا از سایر گیاهان جدا شده و از بین بروند.
به گیاهان باقی مانده مخلوطی از آب و سرکه اسپری کنید. در این محلول، از یک قسمت سرکه و ده قسمت آب استفاده کنید.

فاسد شدن ریشه توسط ریزوکتونیا در مناطق گرم و مرطوب رایج‌تر است. این عارضه سبب پژمردگی گیاه و درنتیجه مرگ آن می‌شود. گیاه بیمار باید دورانداخته شود، و گیاهان باقی مانده باید توسط یک قارچ کش حاوی تریفلومیزول ( triflumizole ) درمان شوند.

سمی بودن

گل پیچک خانگی برای کودکان و حیوانات خانگی بی خطر است.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم همه آنچه در مورد روش نگهداری گیاه پیچک استرالیایی لازم است بدانید را برای شما تشریح کنیم، چنانچه مطلبی ناگفته مانده است و یا پرسشی در ذهن شماست که نیاز به مشاوره تخصصی روی گیاه خود دارید، می‌توانید سوالات خود را از طریق ارتباط با کلینیک گل و گیاه گُل‌سِتان مطرح نمایید. کارشناسان باتجربه گیاه‌پزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. گیاه پزشکان مشکل شما را بررسی می‌کنند و در صورت نیاز غذای گیاه (کود)، سم و سایر ملزومات گیاه را برای شما ارسال خواهند کرد. ضمن اینکه اگر زمان یا تخصص کافی برای رسیدگی به گیاه خود را ندارید، می توانید از خدمات باغبانی منازل گُل‌سِتان (اعزام باغبان و گیاه پزشک به محل شما) استفاده کنید تا متخصصین ما با ابزار مورد نیاز شما در محل شما حضور یابند و خدماتی مانند تشخیص بیماری، علت عدم رشد، تعویض خاک و گلدان، سم پاشی، کوددهی و یا حتی کاشت و … را به شما ارائه دهند.

خرید گیاه و گل آپارتمانی آنلاین - تحویل رایگان 4ساعته | گُل‌سِتان

گیاه پول چینی (گیاه ثروت)
890,000 تومان
افوربیا قرمز در گلدان فلزی قرمز
1,098,000 تومان
افوربیا قرمز در گلدان فلزی مشکی
1,098,000 تومان
بونسای کاج با تنه چوبی تزئینی
925,000 تومان
فیکوس الاستیکای شرابی در گلدان طلایی
994,000 تومان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.