خرید انواع دسته،سبد و باکس گل با ارسال فوری

اهمیت گل و گل آرایی در رستوران ، کافی شاپ و هتل ها

زمان مطالعه: 6 دقیقه

تاثیر مثبتی که گل ها بر مهمانان هتل ها و مشتری های رستوران و کافی شاپ ها می گذارند، هیچ وقت قابل چشم پوشی نیست. تاثیر حضور گل ها آنقدر مهم اند که از هتل های پنج ستاره ی لوکس مانند اسپیناس پالاس در شمال تهران تا رستوران های سطح بالا مانند حس توران در خیابان فرشته ، از گل ها برای زیباتر کردن محیط شان استفاده می کنند. پس از گل آرایی رستوران خود قافل نشوید.

حتما شما هم این تجربه را دارید اگر به شمال کشور سفر کرده باشید و در یک اقامت قصد اقامت را داشته باشید همیشه اتاق های مشرف به باغ یا فضای سبز جنگل را ترجیح می دهید، اتاق های رو به فضای سبزتا اتاق هایی با منظره شهری عموما قیمت بالاتری دارند. علاقه انسان ها به زیبایی گل و گیاه و امری طبیعی و ذاتی است. به همین علت رستوران های و کافی شاپ ها سطح بالا در سراسر دنیا برای ایجاد حس خوب برای مشتریان از گلها بر روی میزهای خود استفاده می کنند.

گل نماد گرمی، عشق و محبت است و وجود گل ها در این مکان ها باعث کاهش استرس و ایجاد حس خوب و حس شادی می شود. هم چنین گل در هتل ها باعث انتقال حس مهمان نوازی  می شود.

وقتی مردم از یک رستوران برای شما تعریف می کنند در واقع در حال تشریح خاطره حس خوب آن رستوران، که ترکیبی از عوامل مختلف می شود صحبت می کنند، که شامل غذا، برخورد پرسنل، گل آرایی رستوران ، آرامش و داشتن حس خوب در محیط را توصیف می کنند

گُل‌سِتان | گل فروشی آنلاین | سفارش آنلاین گل | گیاه آپارتمانی

گلهای میز لابی

استفاده از دسته گل های طبیعی و گیاهان در فضای داخلی هتل و محیط داخل رستوران باعث افزایش استقبال مهمانان از آن محیط می شود. استفاده از گل های معطر می تواند نه تنها بر روی مهمانان حتی کارمندان هتل یا رستوران تاثیر مثبت دارد.

خیلی وقت ها می بینیم که مسافران در کنار گل های لابی هتل یا میز زیبای خود در رستوران عکس می گیرند و همین باعث ماندگاری خاطرات و نام هتل یا رستوران می شود.

گل آرایی هتل
گل آرایی هتل

گل ها به فضا رنگ می بخشند و می توانند دکوراسیون سرد و بی روح را به منظره ای زیبا و چشم نواز تبدیل کنند البته هر رنگ گل تاثیر خاصی دارد و در طراحی و گل آرایی میزها باید این نکته را در نظر بگیریم. نوع، رنگ و سبک طراحی گل ها باید با محل، دکور، زمان، شهر و موقعیت هماهنگی داشته باشد.

حضور گل و گلدان بر روی میز کافی شاپ ها و رستوران ها می توانند حس صمیمیت بین مشتریان شما بیشتر کند و می تواند تاثیر به سزایی در ساختن شبی خاطره انگیر داشته باشد. و بهتر است که مطلب آموزش تصویری گل آرایی گلدان را مطالعه کنید تا بهترین دیزاین رو روی میز داشته باشید.

در محیط لابی هتل، معمولا دسته گلی روی میزپذیرش قرار داده می شود که این گل در واقع نماد خوش آمدگویی صمیمانه به مهمانان است. تا مهمانان احساس صمیمیت بیشتری را کارکنان هتل داشته باشند.

رز جاودان مهرسا
694,000 تومان
مانسترا غول پیکر
19,911,000 تومان
فیکوس آلتیسیما سه شاخه در گلدان مواد آلی
1,288,000 تومان
تراریوم گیسوم
680,000 تومان
سرخ باده
1,176,000 تومان

دیزاین گلها به مناسبت های مختلف در رستوران ها

گل ها را می توانیم متناسب با مناسبت ها طراحی کنیم مثلا می توانیم گلها و گیاهان پاییزی اواخر پاییز برای شب یلدا بر روی میز لابی قرار دهیم و یا گل های مخصوص ولنتاین را در روز ولنتاین روی میزها یا در محیط هتل یا رستوران قرار دهیم، البته در صورت داشتن محدودیت هایی مالی می توان برای گل آرایی رستوران به جای گل رز در روز ولنتاین با گل هایی با رنگ قرمز مانند گل آلسترومریا، گل داوودی یا گل فریزیا استفاده کنیم!

نوع، کیفیت و طراحی گل های استفاده شده در رستوران ها و هتل به صورت غیر مستقیم ارزش و درجه ی آن رستوران و هتل را می رساند. هم چنین رستوران هایی دارای شعب مختلف در سطح شهر می توانند از یک سبک گل یا رنگ استفاده کنند تا انسجام برند خود را تبلیغ کنند.

میز بوفه ی رستوران هم جای دیگری است که از گل استفاده می شود اما باید دقت کنیم که گل های استفاده شده روی میزهای رستوران رایحه ی قوی نداشته باشند تا مشتری با عطر غذاها ارتباط بیشتری برقرار کند.
در گل آرایی رستوران یا کافی شاپ اندازه گلها باید با میز تناسب باشد و جلوی دید مهمانان را نگیرد به عبارتی نباید خیلی بزرگ باشد. به عبارت دیگر، گل روی میز باید عامل جذابیت باشد نه حواس پرتی، پس نوع گل آرایی هم در نشان دادن زیبایی گل ها بی تاثیر نیست و باید به آن دقت کنیم.

باید دقت کنیم که از تزئینات گلی که بعد از چند روز باعث خشک شدن و ریزش شاخ و برگ گلها بر روی میز و غذای مشتریان می شود بپرهیزید، پس از هر گلی استفاده نکنید.

خدمات باغبانی در محل، اعزام سریع باغبان گل و گیاه | گُل‌سِتان

روش نگهداری گلها در رستوران

برای تازه تر ماندن گلها بهتر است از غذای گل (فلاورفود) استفاده کنید تا در صورت تعویض نشدن آب گلدان های پس از یک هفته، ضمن افزایش عمر گل، آب گلدان ها رنگ عوض نکند و بوی بدی نگیرید.

ما پیشنهاد می کنیم که در صورت امکان گلدان های گل خود را در پایان روز کاری جمع کنید و در محیط خنک تری قرار دهید و مجددا صبح ها بر روی میز ها قرار دهید تا گلهایی با عمر بیشتر داشته باشد.

باکس گل برای میز رستوران

باکس های گل کوچک می توان یک انتخاب خیلی خاص برای رستوران های خاص باشد تا به مشتری متمایز بودن محیط را یادآوری کند. به جرات می توان گفت که استفاده از باکس های گل ساده ترین روش قرار دادن گلها می باشد زیرا که بدون نیاز به تعویض آب و چیدمان در سریع ترین حالت ممکن حتی در روزهای شلوغ رستوران یا کافی شاپ شما، زمان که شما فرصت هیچ گونه عملیات اضافه ندارید می تواند در کمتر از یک دقیقه بر روی همه میز ها قرار گیرد. گل آرایی رستوران زمان بر است اما این روش بسیار سریع رخ خواهد داد.

گل میز رستوران
باکس گل رو میزی

می توانیم با کمی خلاقیت و با استفاده از گل های جدید و کمتر استفاده شده و سبک های غیرمعمول و متفاوت گل آرایی، تجربه ی جدیدی را در ذهن مشتریان رقم بزنیم. مثلا استفاده از ترکیبی از گل ها و برگهای خاص یا صحرایی بر روی میزهای رستوران مدرن می تواند ایده ی خوبی باشد. یا می توانید از مشاوره رایگان گُل سِتان استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

حرف آخر

در این مطلب سعی کردیم در مورد گل آرایی رستوران مطالبی را برای شما تشریح کنیم، چنانچه مطلبی ناگفته مانده است و یا پرسشی در ذهن شماست که نیاز به مشاوره تخصصی روی گیاه خود دارید، می‌توانید سوالات خود را از طریق مشاوره آنلاین گل وگیاه گُل‌سِتان استفاده نمایید. کارشناسان باتجربه گیاه‌پزشکی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. گیاه پزشکان مشکل شما را بررسی می‌کنند و در صورت نیاز غذای گیاه (کود)، سم و سایر ملزومات گیاه را برای شما ارسال خواهند کرد. ضمن اینکه اگر زمان یا تخصص کافی برای رسیدگی به گیاه خود را ندارید، می توانید از خدمات اجرای فضای سبز گُل‌سِتان (اعزام باغبان و گیاه پزشک به محل شما) استفاده کنید تا متخصصین ما با ابزار مورد نیاز شما در محل شما حضور یابند و خدماتی مانند تشخیص بیماری، علت عدم رشد، تعویض خاک و گلدان، سم پاشی، کوددهی و یا حتی کاشت و … را به شما ارائه دهند.

خرید گیاه و گل آپارتمانی آنلاین - تحویل رایگان 4ساعته | گُل‌سِتان
۴ نظرات
 1. دکتر صالحی فرد می گوید

  بر اساس تجربه تالار و رستوران داری اهمیت گل و گیاه در جلب و جذب مشتری بسیار شگفت انگیز است

  1. مسئول سفارشات و موجودی می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله حتما همین طور هست

 2. ملیحه می گوید

  سلام
  ممنون میشم اگر مطالب جامع تری درباره فضاهایی که در هتل مناسبت بیشتری برای گل آرایی دارند، داشته باشم.

  1. مشاور گل و گیاه گُل سِتان می گوید

   سلام وقت بخیر.
   بله بله حتما در برنامه ریزی قرار می دهیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.