ارسال فوری گل، هدیه و کارت پستال با ارسال 4 ساعته

معرفی 33 ایده ناب برای داشتن یک سالگرد ازدواج متفاوت

زمان مطالعه: 15 دقیقه

سالگرد ازدواج برای هر زوجی یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین روزهای سال به‌شمار می‌رود و تقریبا همه آن‌ها این روز را جشن گرفته و عهد خود را تازه می‌کنند. در واقع سالگرد ازدواج بهانه‌ای است تا به شریک زندگی‌تان یادآوری کنید، هنوز هم بر سر عهدی که با او بسته‌اید هستید و او را مثل روز اول دوستش دارید. اگر روز سالگرد ازدواج شما نزدیک است، با مطلب معرفی 33 ایده ناب برای داشتن یک سالگرد ازدواج متفاوت از وبلاگ گل فروشی آنلاین تهران یعنی گُل‌سِتان همراه شده و با کمک این ایده‌ها سالگرد ازدواج امسال‌تان را متفاوت از قبل برگزار کنید.

گُل‌سِتان | گل فروشی آنلاین | سفارش آنلاین گل | گیاه آپارتمانی

فهرست ایده‌ها:


ایده اول؛ جشن سالگرد ازدواج خود را زودتر آغاز کنید

شروع زود هنگام جشن یک ایده عالی برای سالگرد ازدواج است. برای اینکار از شب قبل یک صبحانه متفاوت که هیچ موقع در کنار عشق زندگی‌تان آن را نخورده‌اید برنامه‌ریزی کنید. سپس صبح زود بیدار شده و در کنار یکدیگر ضمن تماشای طلوع آفتاب، یک روز فوق‌العاده را آغاز کنید.

خوردن صبحانه در تخت خواب با همسر ایده ای عاشقانه برای سالگرد ازدواج
خوردن صبحانه در تخت خواب در کنار همسر


ایده دوم؛ اگر اهل زود بیدار شدن نیستید روز خاص خود را در تخت آغاز کنید

این ایده یک ایده سالگرد ازدواج خوب برای آن آن‌هایی است که از صبح زود بیدار شدن فرار هستند. پس اگر آدمی نیستید که صبح زود بیدار شوید پس بهتر است روز خاص خود را در تخت آغاز کنید. برای این منظور می‌توانید صبح را در کنار یکدیگر ریلکس کنید و با هم به یک گفتگوی خوب بپردازید. صحبت کردن در این دوران کاری است که کمتر انجام می‌شود. همچنین می‌توانید صبحانه را در کنار هم در تخت میل کنید و اجازه دهید شریک زندگی‌تان با خیال راحت استراحت کند. اگر می‌خواهید او را غافلگیر کنید از شب قبل یک هدیه برای او خریداری کرده و زمانی که به سرویس بهداشتی می‌رود هدیه‌اش را زیر بالشت او پنهان کنید تا وقتی برگشت حسابی سوپرایز شود.

مطلب پیشنهادی: همه آنچه درباره انتخاب هدیه مناسب باید درنظر داشته باشید


ایده سوم؛ به جای دیدن طلوع خورشید در کنار یکدیگر از غروب آفتاب لذت ببرید

برای اجرای این ایده یک سبد پیک نیک پر از خوراکی‌های خوشمزه آماده کنید و با همسرتان به محلی بروید که از آنجا خاطره دارید. سپس آنجا اطراق کرده و با عشق زندگی‌تان تا غروب آفتاب آنجا مانده و غروب آفتاب را نظاره‌گر باشید.

رفتن به پیک نیک با همسر در سالگرد ازدواج
پیک نیک عاشقانه


ایده چهارم؛ خانه خود را به یک سالن اسپا تبدیل کنید

معمولا اتاق خواب بهترین جا برای روشن کردن شمع‌های عطری، موسیقی آرامش‌بخش، نور‌های ملایم و یک فضای آرام است. یک ایده عالی برای سالگرد ازدواج این است که اتاق خواب را تزیین کرده و همسر خود را به یک ماساژ ریلکسی دعوت کنید تا خستگی طولانی مدتش را از بین ببرید. در این دوران چیزی بهتر از آرامش و راحتی نیست.


ایده پنجم؛ روز سالگرد ازدواج در داخل خانه پیک نیک بر پا کنید

اگر به هر دلیلی امکان رفتن به پیک‌نیک ندارید بهترین راه برگزاری پیک نیک، در داخل خانه است. یک دورهمی زیبا در خانه اگر به‌درستی برنامه‌ریزی شود و امکانات لازم را برای آن فراهم کنید به‌اندازه پیک‌نیک در بیرون از خانه لذت‌بخش خواهد بود.

گلدان رز جاودان
3,699,000 تومان
رز جاودان مهرسا پایه قرمز
694,000 تومان
باکس رز جاودان موزیکال Q&Q
2,506,000 تومان
رز جاودان موزیکال کوپه
961,000 تومان
رز جاودان موزیکال لاولی
1,107,000 تومان


ایده ششم؛ او را با یک غذای خوشمزه غافلگیر کنید

می‌توانید برای شریک زندگی‌تان یک غذایی را آماده کنید که عاشق آن است یا شاید یک غذای جدید را آماده کنید که هیچوقت قبلا نخورده‌اید و در کنار یکدیگر تجربه‌ای جدید را کسب کنید. یک راه عالی دیگر آماده کردن غذایی است که در اولین قرار شام خود با یکدیگر خورده بودید تا کمی خاطره بازی کنید.

زوج در حال غذا خوردن
خوردن غذا همراه با همسر


ایده هفتم؛ با هم فیلم تماشا کنید

ایده تماشای فیلم در روز سالگرد ازدواج یک ایده عالی است. به‌خصوص اگر یک فیلم عاشقانه را برای تماشا انتخاب کنید. تماشای یک فیلم عاشقانه این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد که هر بار در سکانس‌های عاشقانه دست همسرتان را در دست گرفته، بوسه‌ای بر دستانش بزنید و به او بگویید چه‌قدر او را دوست دارید. برای اینکه در عشق ورزیدن راحت‌تر باشید می‌توانید در ساعات غیر شلوغ به سینما بروید تا جمعیت زیادی در سینما نباشند و به‌راحتی بتوانید دستان یکدیگر را بگیرید و فیلم مورد نظرتان را تماشا کنید.


ایده هشتم؛ اگر اهل سینما نیستید روز سالگرد ازدواج تان در خانه خودتان فیلم ببینید

اگر در سینما راحت نیستید، ایده هفتم را در خانه اجرا کنید و لحظاتی بی‌نظیر را برای خود و همسرتان رقم بزنید.

تماشای فیلم با همسر یک ایده عالی برای سالگرد ازدواج
تماشای فیلم همراه با همسر در خانه


ایده نهم؛ به بهانه سالگرد ازدواج به همسرتان گل هدیه بدهید

واقعا چه هدیه‌ای رمانتیک‌تر از گل؟ پس تنبلی نکنید ویک باکس گل یا دسته گل زیبا برای شریک زندگی‌تان بخرید و آن را با نوشته‌ای زیبا که تمام احساسات شما در آن است به او هدیه بدهید. اگر می‌خواهید کمی احساسی‌تر باشید می‌توانید یک شاخه گل با نوشته‌ای همراه آن را در جایی از منزل‌تان پنهان کنید و از او بخواهید تا خودش آن را پیدا کند. گل‌هایی مثل گل رز، نرگس، ارکیده یا داوودی انتخابی عالی برای این روز هستند.

مطلب پیشنهادی: مناسب ترین گل برای هدیه دادن به آقایان

گلدان رز جاودان
3,699,000 تومان
رز جاودان مهرسا پایه قرمز
694,000 تومان
باکس رز جاودان موزیکال Q&Q
2,506,000 تومان
رز جاودان موزیکال لاولی
1,107,000 تومان
رز جاودان زرینه
704,000 تومان


ایده دهم؛ فضای داخل خانه را با عکس‌هایی از خودتان پر کنید

یک ایده متفاوت سالگرد ازدواج پر کردن فضای داخل خانه با عکس‌های دونفره‌تان است. برای اجرای این ایده می‌توانید عکس‌ها را به صورت یک خط زمانی از زمان آشنایی تا به امروز مرتب کنید و تمام لحظات خاصی که از گذشته تا امروز داشته‌اید را مقابل چشمان‌تان داشته باشید.


ایده یازدهم؛ روز عروسی‌تان مرور کنید

در سالگرد ازدواج چه چیزی بهتر از مرور روز عروسی؟ در این روز مرور کردن دوباره آلبوم عروسی، فیلم عروسی یا بیرون آوردن وسایلی که در روز عروسی استفاده کرده‌اید کار فوق‌العاده‌ای است. یادآوری مراسم ازدواج در سالگرد آن کاری عالی است.

عروسی
مرور خاطرات عروسی


ایده دوازدهم؛ عکس‌های دونفره تازه بگیرید

در روز سالگرد ازدواج می‌توانید باز هم خاطره سازی کنید و یک روز خاص مثل روز عروسی‌تان در تقویم زندگی‌تان ثبت کنید. برای اجرای این ایده از ایده های سالگرد ازدواج به یک آتلیه رفتی و عکس‌های دونفره جذاب بگیرید تا به این شکل هر سال لحظه عروسی‌تان را زنده نگه دارید.


ایده سیزدهم؛ سالگرد ازدواج تان را در هتل به سر ببرید

لازم نیست حتما به یک مسافرت طولانی بروید تا به هتل نیاز داشته باشید بلکه می‌توانید در شهر خودتان یک هتل خوب رزرو کنید تا بتوانید هرچقدر خواستید از خدمات هتل استفاده کنید و نگران تمیزکاری بعد از آن نباشید و چه روزی بهتر از سالگرد ازدواج برای اینکار! در روز سالگرد ازدواج‌تان یک هتل لوکس رزرو کرده و شبی متفاوت را برای خود و همسرتان رقم بزنید. برای زیباتر شدن این روز می‌توانید پیش از آمدن شریک زندگی‌تان اتاق را با شمع و گل زیبا کنید و به این ترتیب شبی خوب و رویایی را در کنار یکدیگر سپری کنید.

اقامت یک زوج در هتل
اقامت در هتل


ایده چهاردهم؛ برای یک کمپینگ در طبیعت برنامه‌ریزی کنید

اگر هر دو اهل طبیعت‌گردی هستید چرا یک برنامه عالی برای کمپینگ آماده نکنید؟ برگزاری سالگرد ازدواج در دل طبیعت و زیر نور ستاره‌ها ایده هیجان انگیزی است که مناسب حال طبیعت گردان است.

خدمات باغبانی در محل، اعزام سریع باغبان گل و گیاه | گُل‌سِتان


ایده پانزدهم؛ یک کلاس دونفره ثبت نام کنید

یک ایده خوب برای سالگرد ازدواج این است که یک مسیر آموزشی را با همسرتان دونفره شروع کنید. برای این ایده به دنبال فعالیتی بگردید که هر دو عاشق آن هستید و در آن ثبت نام کنید. برای مثال آموزش موسیقی، آشپزی، خطاطی و… با انجام این کار یک هزینه درست و بجا انجام داده و در کنار یکدیگر مهارت جدیدی را خواهید آموخت. ضمن اینکه وقتی با همسرتان یادگیری مهارتی را شروع کنید، اشتیاق شما به یادگیری نیز بیشتر خواهد بود.

گلدان رز جاودان
3,699,000 تومان
رز جاودان مهرسا پایه قرمز
694,000 تومان
باکس رز جاودان موزیکال Q&Q
2,506,000 تومان
رز جاودان موزیکال کوپه
961,000 تومان
رز جاودان موزیکال لاولی
1,107,000 تومان


ایده شانزدهم؛ به یک موسیقی رمانتیک گوش دهید

اگر قرار است یک شام رمانتیک را در رستوران یا داخل خانه میل کنید مطمئن شوید که موسیقی دلخواه هر دو شما در آن‌جا پخش می‌شود. می‌توانید از موسیقی عروسی یا یک موسیقی خاص که شما را به هم مرتبط می‌کند استفاده کنید و اگر شرایط مهیا بود حتی می‌توانید با یکدیگر برقصید و لحظاتی دل‌انگیز را برای خودتان رقم بزنید.


ایده هفدهم؛ در روز سالگرد ازدواج تان یک تفریح هیجان‌انگیز را امتحان کنید

اگر هر دوی شما اهل ماجراجویی هستید می‌توانید در این روز خاص یک تفریح هیجان‌انگیز جدید را امتحان کنید. تفریح‌هایی مثل اسکی، چتربازی، بانی جامپینگ و… می‌تواند تجربه‌هایی عالی باشند و شما را غرق هیجان کند.

بانجی جامپینگ زن و شوهری یک تفریح دونفره جذاب
بانجی جامپینگ دونفره


ایده هجدهم؛ اگر با تفریحات هیجانی میانه خوبی ندارید، تفریحات ساده‌تر را انتخاب کنید

اگر نمی‌خواهید آدرنالین زیادی ترشح کنید می‌توانید تفریحاتی عاشقانه با هیجان کمتری را انتخاب کنید. تفریحاتی مثل بالون سواری، امتحان یک غذای عجیب در رستورانی عجیب و مواردی از این قبیل


ایده نوزدهم؛ یک عروسی جدید می‌تواند ایده خوبی برای سالگرد ازدواج‌تان باشد

اگر از ادواج شما چندین سال گذشته است می‌توانید دوباره یک مراسم با حضور مهمانان بگیرید و ازدواج خود را تازه کنید و نشان دهید که مانند گذشته عاشق یکدیگر هستید. لازم نیست به اندازه روز عروسی‌تان مهمان دعوت کنید، همین که یک دورهمی بزرگ‌تر و متفاوت از دورهمی‌های خانوادگی باشد، کافیست. به‌این‌منظور یک مهمانی در رستوران یا حتی در داخل خانه با فضاسازی مناسب می‌تواند ایده خوبی باشد.


ایده بیستم؛ با همسرتان همراه شده و کارهای خانه را انجام دهید

اگرچه در ظاهر این ایده چندان عاشقانه نیست، اما به‌واقع یکی از کارهای عاشقانه‌ایست که می‌توانید به‌عنوان ایده سالگرد ازدواج اجرا کرده و همسرتان را حسابی خوشحال کنید. با اینکار حداقل برای یک روز هم که شده بار مسئولیت او را کمتر می‌کنید و در عین حال به او نشان خواهید داد که برایتان مهم است. برای اجرای این ایده سعی کنید هر کاری از نگهداری از فرزندتان گرفته تا شست‌وشو و پخت‌وپز را انجام داده و برای القای حال بهتر به همسرتان گلدان‌های منزلتان را با خرید دسته گل تازه از گل‌های زیبا پر کنید.

انجام دادن کارهای خانه همراه با همسر
انجام کارهای خانه درکنار همسر


ایده بیست و یکم؛ یک نامه عاشقانه به همسرتان بنویسید

نوشتن یک نامه عاشقانه و پنهان کردن آن در جایی که شریک زندگی‌تان بتواند آن را پیدا کند یک ایده عالی برای سالگرد ازدواج است. با اینکار همسرتان را غافلگیر می‌کنید و شک نکنید که حسابی لذت خواهد برد. بعد از نوشتن نامه را در جایی قرار دهید که او ببیند. مثلا داخل کیف یا جیب شلوار او، جلوی آیینه و مواردی از این قبیل


ایده بیست و دوم؛ یک تبریک عاشقانه متفاوت آماده کنید

فرستادن یک پیام تبریک عاشقانه از طریق شبکه‌های رادیویی نیز ایده ای جالب برای سالگرد ازدواج است. شاید در ایران انجام اینکار کمی سخت باشد، اما دور از دسترس نیست، فقط ممکن است کمی هزینه‌بر باشد. اگر اینکار را نتوانستید انجام دهید می‌توانید درخواست پخش آهنگ مورد علاقه شریک زندگی‌تان را از طریق رادیو بدهید و از او بخواهید به آن موج رادیویی گوش دهد تا لذت ببرد یا مثلا از سرویس پیام صوتی اپراتورهای موبایل استفاده کرده و یک پیام صوتی عاشقانه برای همسرتان بفرستید. اگر باز به هردلیلی موارد یاد شده نیز امکان پذیر نبودند، از سرویس‌هایی که پیام سفارشی در قالب یک ویدئو کلیپ آماده می‌کنند استفاده کرده و یک ویدئو کلیپ سفارشی برای سالگرد ازدواج‌تان آماده کرده و ضمن آماده کردن فضای خانه با تلوزیون خانه‌تان برای همسرتان پخش کنید.

گلدان رز جاودان
3,699,000 تومان
رز جاودان موزیکال لاولی
1,107,000 تومان
رز جاودان زرینه
704,000 تومان
تراریوم دایموند
926,000 تومان
گیاه آگلونما متوسط
592,000 تومان


ایده بیست و سوم؛ یک حرکت عاشقانه غیرمنتظره انجام دهید

حرکت‌های غیرمنتظره همیشه عاشقانه و هیجان‌انگیز هستند؛ اصلا چرا از مدت‌ها قبل برای سالگرد ازدواج آماده نشوید و سعی نکنید مثلا نواختن یک آهنگ عاشقانه را یاد بگیرید و در سالگرد ازدواج‌تان برای همسرتان ساز بزنید، با اینکار به شریک زندگی‌تان نشان می‌دهید که برای این روزبرنامه‌ریزی بلند مدتی داشته‌اید و چقدر منتظر این روز بوده‌اید.


ایده بیست و چهارم؛ یک سفر غیرمنتظره تدارک ببینید

تدارک دیدن یک سفر غیر منتظره نیز کار جالبی است. بهتر است تدارک تمام نیازهای سفر را ببینید تا دیگر او را نگران برنامه ریزی و مهیا کردن سفر نکنید. حتی می‌توانید تا اخرین لحظه مقصد سفر را به او نگویید تا غافلگیر شود.


ایده بیست و پنجم؛ وقت خود را برای همدیگر بگذارید

سعی کنید یک روز کامل را به عنوان یک زوج در کنار هم باشید. یک مرخصی کامل، خاموش کردن تلفن همراه و رها کردن هر کار دیگری که دارید فرصت خوبی به شما می‌دهد تا تمام تمرکزتان برای همدیگر باشد و بتوانید لحظه لحظه روز را کنار هم باشید و هر لحظه بیشتر از قبل عاشق هم باشید.

یک زوج جذاب و باحال
بودن در کنار هم


ایده بیست و ششم؛ اولین‌ها را بازسازی کنید

اگر اهل خاطره بازی هستید اولین‌های خود را بازسازی کنید. می‌توانید همه اولین‌های خود مثل اولین شام، اولین فیلم و غیره را بازسازی کنید و از خاطراتی که زنده می‌شود مانند همان اولین قرار لذت ببرید.


ایده بیست و هفتم؛ برای مراسم سالگرد ازدواج خود تم داشته باشید

هر سال برای برگزاری مراسم ازدواج‌تان یک تم ویژه درنظر بگیرید. با این کار هر سالی که سالگرد می‌گیرید یکتا می‌شود. سعی کنید هدیه‌ای که برای شریک زندگی‌تان می‌خرید نیز مانند همین تم باشد.


ایده بیست و هشتم؛ یک نامه متفاوت بنویسید

این ایده می‌توان تکمیل‌کننده ایده بیست یکم از ایده های سالگرد ازدواج باشد. برای اینکه نامه عاشقانه‌تان متفاوت باشد، یک برگ نامه که با خطی خوب و رنگ‌های عالی نوشته شده باشد و تزئینات عاشقانه داشته باشد آماده کنید. این کار کاری به شدت عاشقانه و احساسی است و مطمدن باشید سال‌ها ماندگار خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: با اهمیت گل ها در مراسم‌های خاص بیشتر آشنا شوید


ایده بیست و نهم؛ روز سالگرد ازدواج‌تان را روز پادشاهی همسرتان قرار دهید

یک روز کامل را مثل یک شاه یا ملکه با همسرتان برخورد کنید، قرار نیست شما برده او باشید بلکه قرار است برای همسرتان یک روز هر کاری که دلش خواست برایش انجام دهید و از او مثل یک شاه یا ملکه مراقبت کنید. با اینکار به او نشان می‌دهید که چه‌قدر برای شما ارزش دارد.


ایده سی ام؛ به سرگرمی‌هایی که همسرتان عاشق آن‌هاست بپردازید

یک روز را به سرگرمی‌هایی بپردازید که همسرتان عاشق آن‌هاست ولی شاید شما آن‌ها را دوست نداشته و موقعی که او به آن‌ها مشغول بوده خیلی با او همراهی نمی‌کرده‌اید. این سرگرمی‌ها می‌توانند تماشای فوتبال، دیدن سریال، یک بازی ویدیویی، گشت و گذار در مراکز خرید و… باشد. کارهایی که شاید در روزهای عادی با یکدیگر انجام‌‍شان نمی‌داده‌اید، اما در سالگرد ازدواج بهانه‌ای برای انجام دادن‌شان شده است.


ایده سی و یکم؛ ماه عسل خود را تکرار کنید

چطور است که به‌عنوان یک ایده جذاب برای سالگرد ازدواج ماه عسل خود را تکرار کنید؟ یک سفر خاطره‌انگیز به همان جایی که ماه عسل رفته بودید می‌تواند خاطرات زیادی را برای هر دوی شما زنده کرده و یادآور عشق قدیم‌تان باشد.

تکرار ماه عسل یک ایده جالب برای سالگرد ازدواج
تکرار ماه عسل


ایده سی و دوم؛ یک موزیک ویدئو از لحظاتی که کنار هم بوده‌اید بسازید

ساختن یک موزیک ویدیو زیبا از لحظاتی که کنار هم بوده‌اید نیز ایده خوبی است. می‌توانید با کمک بسیاری از برنامه‌های ویرایش فیلم و عکس یک موزیک ویدیو خوب از احساسات و یا خاطرات خود بسازید و برای او پخش کنید.


ایده سی و سوم؛ روز سالگرد ازدواج یک هدیه به محل کارش بفرستید

اگر شریک زندگی شما مجبور است در سالگرد ازدواج هم سر کار برود می‌توانید یک هدیه به محل کارش بفرستید. مثلا با بردن ناهار به محل کارش او را غافلگیر کنید یا اگر به هر دلیلی در نقطه دیگری از جهان هستید از سرویس ارسال هدیه به ایران گُل‌سِتان استفاده کرده و یک هدیه از جنس گل برای او بفرستید.

در مجموع در این مطلب از وبلاگ گُل‌سِتان سعی کردیم 33 تا از ناب ترین و متفاوت ترین ایده های سالگرد ازدواج را به شما معرفی کنیم، اگر شما هم ایده جالبی در این‌باره به ذهنتان می‌رسد آن را از طریق بخش نظرات با ما و سایر کاربران گُل‌سِتان نیز درمیان بگذارید. همچنین چنانچه نیاز به مشاوره در مورد خرید گیاهان آپارتمانی دارید نیز، از طریق بخش نظرات زیر همین مطلب سوالات خود را با کارشناسان فروشگاه گل و گیاه گُل‌سِتان درمیان بگذارید تا در اسرع وقت به آن‌ها پاسخ دهند.

خرید گیاه و گل آپارتمانی آنلاین - تحویل رایگان 4ساعته | گُل‌سِتان

گلدان رز جاودان
3,699,000 تومان
رز جاودان مهرسا پایه قرمز
694,000 تومان
باکس رز جاودان موزیکال Q&Q
2,506,000 تومان
رز جاودان موزیکال کوپه
961,000 تومان
رز جاودان موزیکال لاولی
1,107,000 تومان

سوالات پرتکرار شما در مورد ایده سالگرد ازدواج

گل مخصوص سالگرد ازدواج چیست؟

برای هر سالگرد ازدواجی می‌توانید گلی مخصوص انتخاب کنید، به‌عبارتی بسته به تعداد سالگرد ازدواج‌هایی که گذشته گل مخصوص آن نیز مشخص می‌شود؛ به‌طوری‌که گل مخصوص سالگرد ازدواج سال اول داوودی، سال دوم ستاره‌ای، سال سوم آفتاگردان، سال چهارم شمعدانی، سال پنجم سوسن، سال دهم نرگس و سال پانزدهم گل رز است.

چه رنگ گلی برای سالگرد ازدواج مناسب است؟

بهتر است گل‌های خود را ترکیبی از قرمز، زرد و سفید انتخاب کنید. این ترکیب نمادی از عشق، دوستی، دورانی خوش و اعتماد و خلوص و نیت را نشان می‌دهد و انتخابی عالی برای سالگرد ازدواج است.

بهترین هدیه سالگرد ازدواج چیست؟

بهترین هدیه برای این روز چیزی است که ارزش‌ها و دوران خوش هر دوی شما را مورد توجه قرار دهد. ازاین‌رو هدیه شما بهتر است چیزی باشد که پیوند شما را قوی‌تر کند و یادآور گذشته مشترک شما باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.